GMINNA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

3 września w sali gimnastycznej odbyła się Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019. W czasie uroczystości przyznano stypendia uczniom, którzy osiągnęli wysokie indywidualne wyniki w sporcie. Wójt Gminy Żary wręczył także akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego czterem nauczycielkom ze szkół gminnych. Wśród nich znalazła się nauczycielka naszej szkoły, Pani Anna Kruszwic. Gratulacje z okazji jubileuszu 35- lecia pracy zawodowej odebrali: Pan Wojciech Mielniczuk- dyrektor Szkoły Podstawowej w Mirostowicach Dolnych oraz Pani Alicja Kohlman, Pani Elżbieta Kaźmierczak i Pan Grzegorz Kohlman. Nasza szkoła została nagrodzona talonem o wartości 1000 zł za uzyskanie najlepszy wyników z egzaminu gimnazjalnego wśród szkół z terenu Gminy Żary. Dziękuję absolwentom gimnazjum, ich rodzicom oraz nauczycielom, ponieważ to oni wspólnie pracowali na ten sukces. Wszystkie szkoły otrzymały talony w wysokości 500 zł na zakup sprzętu sportowego lub gier dydaktycznych do świetlicy szkolnej.

Dziękuję Paniom Annie Chomont, Annie Kujawskiej, Angelice Szwedryk, Beacie Dziewińskiej, Annie Antkiewicz, Irenie Andruszkiewicz- Baryle, Małgorzacie Warcholińskiej oraz Genowefie Artymowicz, które upiekły pyszne ciasta. Dziękuję nauczycielom oraz pracownikom szkoły za pomoc w organizacji uroczystości i przygotowanie programu artystycznego. Słowa podziękowania kieruję także do uczniów, którzy uczestniczyli w programie artystycznym oraz do prowadzących uroczystość- Pani Anny Antkiewicz oraz  Gabrieli Kaźmierczak i Natalii Senyk.

Życzę wszystkim, aby nowy rok szkolny obfitował tylko w sukcesy i radosne chwile.

Małgorzata Markowska