Szkoła Podstawowa w Bieniowie

W KOTLINIE KŁODZKIEJ

W dniach 3-4 października uczniowie klas V i VII uczestniczyli w wycieczce w Kotlinę Kłodzką. Zwiedzili Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie, Muzeum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu (Starą Kopalnię), zdobyli najwyższy szczyt Gór Stołowych- Szczeliniec Wielki oraz brali udział w warsztatach czerpania papieru w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach- Zdroju. Organizatorami wycieczki byli wychowawcy klas- Pani Elżbieta Brudna i Pan Artur Pięta.

Artur Pięta

Więcej…

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT 2018

4 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji samorząd uczniowski zorganizował konkurs fotograficzny „Selfie z moim pupilem”. Uczennice gimnazjum przygotowały dla najmłodszych makijaż twarzy z postaciami zwierząt. Zebraliśmy też mnóstwo karmy, ręczników i koce, które przekażemy do schroniska. Do naszej akcji przyłączyli się również uczniowie z koła przyrodniczego, którzy własnoręcznie wykonali ulotki i gazetkę ścienną dotyczącą właściwej opieki nad zwierzętami. Ulotki zostały rozdane mieszkańcom Bieniowa.

Sylwia Lenda

Więcej…

DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 2

1 października chłopcy z klasy 2 świętowali Dzień Chłopaka. Z tej okazji koleżanki z klasy przygotowały „na wesoło” drobne upominki. Były również wspólne zabawy i poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Justyna Ruda

Więcej…

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2018

20 września dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego po raz kolejny obchodziły swoje święto- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Przedszkolaki śpiewały ulubione piosenki, brały udział w różnych grach i zabawach integracyjnych, wesoło spędzały czas w sali i na palcu zabaw. Każdy dziecko otrzymało pamiątkowy medal, a humory dopisywały przez cały dzień. Były też życzenia dla przedszkolaków i słodki poczęstunek. Oto fotorelacja...

Więcej…

NARODOWE CZYTANIE 2018

7 września wzięliśmy udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania- akcji społecznej zapoczątkowanej w 2012 roku, która propaguje znajomość literatury. W czasie kolejnych edycji akcji odczytywane były następujące utwory: Pan Tadeusz A. Mickiewicza, Dzieła A. Fredry, Trylogia H. Sienkiewicza, Lalka B. Prusa, Quo vadis H. Sienkiewicza oraz Wesele S. Wyspiańskiego. W 2018 roku czytaliśmy Przedwiośnie S. Żeromskiego. Natomiast przedszkolaki i uczniowie klas młodszych wysłuchali fragmentów literatury dziecięcej.

Więcej…

GMINNA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

3 września w sali gimnastycznej odbyła się Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019. W czasie uroczystości przyznano stypendia uczniom, którzy osiągnęli wysokie indywidualne wyniki w sporcie. Wójt Gminy Żary wręczył także akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego czterem nauczycielkom ze szkół gminnych.

Więcej…

GMINNE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

W tym roku nasza szkoła była współgospodarzem Gminnego Zakończenia Roku Szkolnego 2017/2018. 22 czerwca w sali gimnastycznej zgromadzili się zaproszeni goście, w tym wytypowani uczniowie ze wszystkich szkół gminnych i ich rodzice oraz cała społeczność naszej szkoły. Wójt Gminy Żary nagrodził uczniów za osiągnięcie wysokich wyników w nauce.

Więcej…

SZKOLNE ZAKOŃCZENIE ROKU

W tym roku, ze względów organizacyjnych, dwukrotnie podsumowywaliśmy rok szkolny. 21 czerwca wręczyliśmy nagrody i dyplomy uczniom, którzy wyróżnili się w nauce oraz uzyskali wysoką frekwencję, a także reprezentowali szkołę w zawodach sportowych i osiągali wysokie wyniki.

Więcej…

W PARKU KRASNALA 2018

20 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy III wybrali się na wycieczkę do Parku Krasnala w Nowej Soli. Uczestnicy wycieczki poznali legendę o Solusiu i Lusi, oglądali film w projekcji 8D, bawili się w sali zabaw oraz zwiedzili mini- zoo. Były też zabawy ruchowe na „dmuchańcach” oraz poczęstunek. Wszyscy byli zadowoleni i postanowili za rok ponownie odwiedzić to urocze miejsce.

Więcej…

STREFA MŁODYCH W RADIU ZACHÓD

18 czerwca zostaliśmy zaproszeni do udziału w audycji Radia Zachód Strefa Młodych, która jest prowadzona na żywo. W czasie jej trwania opowiadaliśmy o tworzeniu żywego obrazu i wrażeniach z prezentacji finałowych V Międzynarodowego Konkursu Plastyczno-Scenograficznego Żywe Obrazy w Tychach. Towarzyszyła nam ogromna trema, ponieważ po raz pierwszy znaleźliśmy się w takiej sytuacji. Jednak wbrew naszym obawom audycja przebiegała w bardzo życzliwej atmosferze, a trema szybko minęła.

http://www.zachod.pl/audycja/strefa-mlodych-tworcy-zywego-obrazu/

Więcej…

Strona 1 z 38

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ