Szkoła Podstawowa w Bieniowie

JAK ZOSTAĆ POLICJANTEM

4 lutego uczniowie klas 7-8, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Żarach. Dzięki tej wizycie mogli poznać pracę policjantów, m. in. na stanowisku dyżurnego oraz uzyskać informacje o rekrutacji do Policji.

Więcej…

GÓRY SĄ PIĘKNE ZIMĄ

23 stycznia, podczas ferii zimowych, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Świeradowa. W pieszej wędrówce po górach zdobyli szczyt SMREK. Wyprawa odbyła się w niezwykłej scenerii ośnieżonych Gór Izerskich. Zima stworzyła przepiękny bajkowy krajobraz. Organizatorami wycieczki byli Pani Anna Antkiewicz i Pan Artur Pięta. Zapraszamy do galerii.

Więcej…

SPOTKANIE OPŁATKOWE - BIENIÓW 2019

20 stycznia w sali wiejskiej w Bieniowie odbyło się spotkanie opłatkowe połączone z Dniem Babci i Dziadka. W krótkim programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Oto fotorelacja.

H. Cieślak

Więcej…

III EDYCJA DIECEZJALNEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ

11 stycznia odbył się etap szkolny Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej (Biblista Junior i Młody Biblista), który został objęty patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz J.E. Ks. Bpa T. Lityńskiego, a także patronatem medialnym Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: pierwsza obejmowała Ewangelię wg świętego Marka, a druga Księgę Rut i Księgę Tobiasza. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczniowie z największą liczbą punktów i to właśnie oni będą reprezentować naszą szkołę na kolejnym etapie.

Więcej…

VIII GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

8 stycznia nasi uczniowie wzięli udział w VIII Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Lubanicach. W kategorii IV- miejsce II miejsce zajęła grupa Śnieżynki w składzie: Gabriela Kaźmierczak, Olga Stachowska, Wiktoria Kuchenbecker, Natalia Senyk, Karolina Kuczyńska, Katarzyna Sokulska i Karolina Banasiak. Uczennice zaprezentowały utwory: Gdy śliczna Panna oraz Uciekali, i właśnie tym repertuarem zyskały przychylne głosy jury. W młodszej kategorii wiekowej reprezentowali nas Karolina Romaniak, Michał Senyk i Remigiusz Dobrucki.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

D. Gomółka

Więcej…

JASEŁKA 2018

21 grudnia w sali gimnastycznej obejrzeliśmy jasełka Nasze Betlejem, w których wystąpili: Dawid Sobolewski, Małgorzata Soból, Joanna Ciesielska, Wiktoria Kuchenbecker, Natalia Senyk, Karolina Banasiak, Gabriela Kaźmierczak, Katarzyna Sokulska, Karolina Kuczyńska, Olga Stachowska, Michał Chabiniak, Patrycja Banasiak, Martyna Senyk, Wiktoria Dawidowska, Kacper Cybulski, Michał Fabiańczyk, Kacper Zemlik, Sebastian Matyasik, Mateusz Sroka, Maja Maj, Milena Teplaków, Dominik Szwedryk, Filip Tomachów, Hubert Winnicki oraz chórek z oddziału przedszkolnego w składzie: Julianna Ciesielska, Dominika Kuchenbecker, Karolina Sroka, Lena Szwedryk, Lena Januszewska.

Więcej…

WIGILIA W KLASIE 2

21 grudnia w klasie 2 tradycyjnie odbyła się Wigilia klasowa. Wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem i życzyliśmy sobie samych cudowności. Był to czas spędzony na rozmowach o świętach i zabawach. A to wszystko umilił nam pyszny poczęstunek z tradycyjnymi potrawami, m.in. kutią i piernikami upieczonymi i przystrojonymi przez dzieci.

J. Ruda

Więcej…

PRZEDSZKOLNE JASEŁKA 2018

20 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego wystąpiły z jasełkami. Oto fotorelacja.

Więcej…

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

20 grudnia uczniowie naszej szkoły, już po raz kolejny, odwiedzili podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Lubsku z jasełkami Nasze Betlejem. Była to również okazja do wspólnego kolędowania, złożenia sobie życzeń, łamania się opłatkiem. Nie zabrakło wzruszających rozmów, gdy obie strony mogły podzielić się opowieściami o tradycji spędzania Świąt Bożego Narodzenia we własnych domach. Mieszkańcy DPS otrzymali kartki z życzeniami wykonane przez wszystkich uczniów naszej szkoły, stroik świąteczny oraz słodkie babeczki. Nad całością czuwały Panie D. Gomółka i M. Skiba.

Więcej…

KOLĘDUJEMY PO ANGIELSKU

19 grudnia mieliśmy okazję zmierzyć się w śpiewaniu kolęd w j. angielskim. Zwyciężyły klasy III (SP) i VII. Nagrodą jest wybrany przez uczniów „dzień bez pytania”. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkościami.

Więcej…

Strona 1 z 41

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ