Szkoła Podstawowa w Bieniowie

REKOLEKCJE 2019

W dniach 3-5 kwietnia w naszej szkole odbyły się rekolekcje, które prowadziła siostra Marta Majka ze Zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa. Podczas spotkań siostra wprowadziła uczniów w czas Wielkiego Postu oraz w tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego. Dodatkowo podczas spotkania z uczniami klasy 5 oraz dziećmi z oddziału przedszkolnego podzieliła się szczegółami związanymi z wyborem drogi zakonnej.

D. Gomółka

Więcej…

FILMOWE PRZYGODY

1 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego zakończyły realizację programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej- cykl Filmowe przygody- w kinie Pionier w Żarach. Program NHEF, to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla przedszkolaków i uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, które są dostosowane do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN. Nasze przedszkolaki wykazały się dużym zaangażowaniem w realizacji tego programu. Chętnie uczestniczyły w dyskusjach na temat obejrzanego filmu. Ostatnią projekcją był film pt. Kacper i Emma na safari. Dziękujemy za zaproszenie do udziału w programie w następnym roku szkolnym.

Halina Cieślak

Więcej…

TWOJA ULUBIONA OPOWIEŚĆ BIBLIJNA

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci Twoja ulubiona opowieść biblijna. Zadaniem konkursowym było przygotowanie dowolną techniką pracy plastycznej obrazującej ulubioną scenę ze Starego lub Nowego Testamentu. Konkurs łączył w sobie cechy konkursu plastycznego z propagowaniem wiedzy o Piśmie Świętym. Najładniejsze prace wykonali: Patrycja Banasiak, Hanna Ciesielska, Szymon Stańczyk, Martyna Senyk, Aleksandra Domańska, Gabriela Lubańska, Oliwia Fraszewska, Sara Baryła, Anita Kołcio, Dorota Dziewińska i Małgorzata Soból. Za wszystkich Uczniów mocno trzymamy kciuki.

D. Gomółka

Więcej…

LEKCJA PRZYRODY W PLENERZE

29 marca, jak co roku o tej porze, z inicjatywy Nadleśnictwa Krzystkowice mogliśmy brać udział w lekcji przyrody organizowanej w plenerze. Uczniowie klasy VI pod okiem leśniczego, Pana Bogusława Szwichtenberga, sadzili sadzonki sosny. Mogli również zobaczyć postęp wzrostu sadzonek, które zasadzili rok temu. Obserwowali także wycinkę drzew. Pan Bogusław w interesujący sposób opowiadał nie tylko o drzewach, ale też o zwierzętach i pracy leśników. Uczniowie mogli również podziwiać łabędzie, które niedawno przyleciały. Po pracy przyszedł czas na relaks, a przy ognisku można było się ogrzać i zjeść posiłek. Uczniowie otrzymali również ciekawe pamiątki.

A. Jasińska

Więcej…

MAM TALENT

W piątek, 29 marca, dzieci z oddziału przedszkolnego wystąpiły z pokazem Mam Talent. Pokaz obejrzeli rodzice, młodsi koledzy oraz uczniowie z klas I-III. Przedszkolaki zaprezentowały swoje talenty w różnych dziedzinach. Były m. in. pokazy akrobatyki, recytacja, śpiew, pokaz tańca, konstruowania. Każdy przedszkolak pokazał swoje umiejętności i zdolności- bo przecież każdy ma jakiś talent. Oto fotorelacja….

H. Cieślak

Więcej…

WIOSNA PRZYSZŁA...

21 marca przedszkolaki oraz uczniowie z klas I-III uroczyście pożegnali zimę i powitali wiosnę. Zapraszamy do galerii.

Więcej…

DZIEŃ OTWARTY 2019

19 marca w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. W programie dla przyszłych pierwszoklasistów znalazły się zajęcia: przyrodnicze (samodzielne sianie warzyw), kulinarne (przygotowywanie zdrowych przekąsek), językowe (z wykorzystaniem tablicy multimedialnej i tabletów), sportowe (zabawy w sali gimnastycznej). Młodsze dzieci doskonale bawiły się w salach przedszkolnych. Miały okazję uczestniczyć m. in. w zabawach z chustą animacyjną, dekorowały jajka wielkanocne, przygotowywały odcisk własnej rączki w masie solnej. Wszyscy otrzymali drobne upominki, w tym zakładki do książek przygotowane przez starszych uczniów. Zapraszamy do galerii.

Więcej…

DZIEŃ LICZBY "PI"

14 marca świętowaliśmy w naszej szkole dzień liczby, która w przybliżeniu wynosi 3,14. Na lekcjach matematyki uczniowie rozszyfrowywani zakodowane sentencje matematyczne. Korzystali m. in. z szyfru Polibiusza, Cezara, a nawet z alfabetu Morse’a. Byli bardzo skupieni przy pracy i podobały im się zadania, które mieli do wykonania. Największe wrażenie zrobiła jednak maszyna szyfrująca… (poszukaj na zdjęciach :) )

Więcej…

DIECEZJALNY KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

W dniach 7-8 marca nasi uczniowie wzięli udział w etapie rejonowym Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej- Biblista Junior i Młody Biblista. Pierwszy z nich odbył się w Szkole Podstawowej w Lipinkach Łużyckich. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu Ewangelii wg św. Marka. Filip Tomachów, Hanna Ciesielska i Patrycja Banasiak otrzymali wyróżnienie. W drugim konkursie, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 8 w Żarach uczestniczyli Aurelia Kmiecik i Daniel Śniadecki. Ten konkurs sprawdzał wiedzę z zakresu Księgi Rut i Księgi Tobiasza. Nasi uczniowie otrzymali wyróżnienie.

Gratulujemy.

D. Gomółka

Więcej…

DZIEŃ KOBIET W KL. 2

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Nie mogło zabraknąć chwil na świętowanie. Wszystkie kobietki, te małe i te duże, dziękują chłopcom za życzenia :)

J. Ruda

Więcej…

Strona 1 z 43

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ