Szkoła Podstawowa w Bieniowie

105. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował akademię poświęconą 105. rocznicy odzyskania niepodległości. W czasie akademii zaprezentowali się, w różnych formach, uczniowie klas II, III, IV, V, VI i VIII. Ponadto wystąpiły uczennice, które uzyskały wyróżnienie w Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznych, który odbył się w Szkole Podstawowej w Lubanicach. W kategorii klas II-V wyróżnienie otrzymał zespół z składzie: Hanna Daszko, Milena Chomont, Sofi Lewkowicz. Natomiast Hanna Sobańska z oddziału przedszkolnego zdobyła wyróżnienie w kategorii: dzieci przedszkolne- klasa I. Klasy VI-VIII reprezentowała Lily Cierech. Uczestniczki gminnego przeglądu wystąpiły również na XI Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który od kilku lat odbywa się w Bieniowie.

G. Kohlman

Więcej…

PIŁKA NOŻNA - POWIATY

31 października na żarskiej Syrenie odbyły się powiatowe zawody w piłkę nożną  chłopców z roczników 2009- 2010. Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów podzielonych na 2 grupy. W grupie B, SP Bieniów wygrała oba mecze (z SP Przewóz oraz Katolicką SP Żary) i zajął pierwsze miejsce. W półfinale nasi zawodnicy ulegli nieznacznie SP 8 Żary 1:0. W meczu o 3 miejsce ulegliśmy tym razem Katolickiej SP. Naszą szkołę reprezentowali: Artymowicz Szymon, Chabraszewski Jakub, Dobrucki Gabriel, Januszewski Filip, Kowalczewski Mikołaj, Ślęczka Wojciech, Miciniowski Miłosz.

Fotorelacja - https://regionalna24.pl/artykul/powiatowa-olimpiada-mlodziezy/1197441

D. Michalewicz

Więcej…

UNIHOKEJ - ELIMINACJE POWIATOWE

26 października w Kunicach odbyły się powiatowe zawody w unihokeja dla roczników 2009- 2010. Do rywalizacji przystąpiły 3 zespoły: SP Bieniów, SP 10 Żary oraz SP 3 Lubsko. Turniej odbył się w formule każdy z każdym. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z Lubskiem. Po bramkach Mikołaja Kowalczewskiego i Adama Kalinowskiego udało się wygrać 2:1. W kolejnym meczu SP 10 gładko pokonała SP 3 Lubsko 5:1. Przed decydującym meczem Bieniów oraz Żary miały taką samą liczbę punktów. Po bardzo zaciętym pojedynku i utracie bramki udało się ostatecznie zwyciężyć 2:1 po dwóch golach Filipa Januszewskiego.

Nasza szkoła będzie reprezentowała powiat żarski w zawodach na szczeblu wojewódzkim. Oto skład drużyny: Szymon Artymowicz, Antoni Adach, Jakub Chabraszewski, Gabriel Dobrucki, Filip Januszewski, Adam Kalinowski, Mikołaj Kowalczewski i Wojciech Ślęczka.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

D. Michalewicz

Więcej…

UNIHOKEJ - ZAWODY GMINNE

18 października w Złotniku odbyły się gminne zawody w unihokeja. Do rywalizacji stanęło 6 zespołów: SP Złotnik, ZS Grabik, SP Mirostowice Dolne, SP Sieniawa Żarska, SP Bieniów i SP Olbrachtów. Nasz zespół trafił do grupy A wraz z Grabikiem i Mirostowicami. Wyniki:

 

  • SP Bieniów- ZS Grabik 2:0
  • ZS Grabik- SP Mirostowice 0:1
  • SP Bieniów- SP Mirostowice 1:0

 

Dzięki wygranym meczom nasz zespół uzyskał awans z pierwszego miejsca i w półfinale trafiliśmy na drugą drużynę z grupy B, czyli na SP Olbrachtów. Wynik: SP Bieniów-SP Olbrachtów 1:0

W finale trafiliśmy na gospodarzy, którzy po remisie 1:1 i karnych uporali się z Mirostowicami. Finał: SP Bieniów- SP Złotnik 2:0 (po dogrywce).

D. Michalewicz

Więcej…

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE - POM

17 października w Lipinkach Łużyckich w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży, odbyły się zawody w sztafetowych biegach przełajowych na dystansie ok. 800m. Zawodnicy rywalizowali w sześcioosobowych składach.

Oto nasze wyniki:

klasy 4-6

- dziewczęta- miejsce 8- Hanna Fraszewska, Lily Cierech, Eliza Kocyła, Dagmara Kujawska, Weronika Kocyła, Lena Januszewska

- chłopcy- miejsce 9- Patryk Adach Patryk, Dawid Stodolski, Mateusz Dziewiński, Michał Domaradzki, Efraim Lewkowicz, Bartosz Strzelczak

klasy 7-8

- dziewczęta- miejsce 5- Julia Ostrowska, Danuta Wilczyńska, Maja Kołoda, Oliwia Korona, Maria Silwanowicz, Anastazja Karmonik

- chłopcy- miejsce 2- Adam Kalinowski, Gabriel Dobrucki, Mikołaj Kowalczewski, Filip Januszewski, Miłosz Miciniowski, Jakub Chabraszewski

Więcej…

UNIHOKEJ - ZAWODY GMINNE 2023

W dniach 10- 11 października w Złotniku odbyły się zawody w unihokeju chłopców i dziewcząt z klas 4-6. W swojej grupie chłopcy wygrali 1 mecz i 1 zremisowali co pozwoliło im awansować do półfinału z pierwszego miejsca. W półfinale ulegliśmy uczniom z Olbrachtowa 1:0 co dało nam miejsce 3-4 (nie rozegrano meczu o 3 miejsce). Drużyna chłopców grała w składzie: Maciej Kalinowski, Efraim Lewkowicz, Dawid Stodolski, Bartosz Strzelczak, Patryk Adach, Mateusz Dziewiński, Kacper Chabraszewski oraz Michał Domaradzki.

Uzyskane wyniki pozwoliły zająć III miejsce. Naszą szkołę reprezentowały: Dorota Hucał, Lena Januszewska, Hanna Fraszewska, Lily Cierech, Dagmara Kujawska, Magda Jabłońska, Julia Jabłońska oraz Natalia Gzyl.

Dariusz Michalewicz

Więcej…

SZÓSTKI PIŁKARSKIE - ZAWODY GMINNE 2023

W dniach 5-6 października w Mirostowicach Dolnych odbyły się gminne zawody szóstek piłkarskich. W kategorii rocznik 2011 i młodsi w turnieju wzięło udział 6 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Grupa A: Lubanice, Olbrachtów, Sieniawa. Grupa B: Bieniów, Grabik, Mirostowice. W fazie grupowej pokonaliśmy Mirostowice Dolne i ulegliśmy Grabikowi. Pozwoliło to wyjść z grupy i zagrać o trzecie miejsce. W tym meczu zmierzyliśmy się z Sieniawą Żarską. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne (po remisie w meczu 2:2). Niestety, zostaliśmy pokonani 2:1 zajmując ostatecznie 4 miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali: Efraim Lewkowicz, Patryk Adach, Mateusz Dziewiński, Maciej Kalinowski, Dawid Stodolski, Kacper Chabraszewski, Konrad Farion oraz Filip Borowczak.

W kategorii rocznika 2009-2010 w turnieju wzięły udział 4 zespoły: Sieniawa Żarska, Bieniów, Grabik, Mirostowice. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu pokonaliśmy Mirostowice 3:1. Następnie wygraliśmy z Grabikiem 6:0. W ostatnim meczu padł remis 1:1.

Szkołę reprezentowali: Mikołaj Kowalczewski, Filip Januszewski, Jakub Chabraszewski, Szymon Artymowicz, Miłosz Miciniowski, Adam Kalinowski, Wojciech Ślęczka i Gabriel Dobrucki.

Nasza drużyna wygrała turniej z 7 punktami na koncie i będzie reprezentować Gminę Żary na zawodach powiatowych.

Dariusz Michalewicz

Więcej…

WYCIECZKA DO ZIELONEJ GÓRY

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy wspólną wycieczką klas III-VI. 19 września wybraliśmy się do Zielonej Góry, gdzie spędziliśmy dzień pełen wrażeń. Przywitaliśmy Zieloną Górę na Winnym Wzgórzu, skąd podziwialiśmy malowniczą panoramę miasta. Następnie spędziliśmy fantastyczne chwile w Parku Trampolin Zajawka, gdzie szaleństwom nie było końca. Prawdziwe odkrycia czekały nas w Centrum Przyrodniczym Keplera, gdzie poznaliśmy egzotyczne straszyki i nie mniej niezwykłe ozoboty. Mieliśmy okazję na własnej skórze poczuć trzęsienie ziemi i huragan we włosach, zajrzeć do wnętrza ciała i oceanu, zachwycić światem przyrody, poznać tajniki fizyki i matematyki. Nauka naprawdę jest fascynująca. To była ciekawa wyprawa.

Anna Kruszwic

Więcej…

NARODOWE CZYTANIE 2023

Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej, tegoroczna lektura Narodowego Czytania, to powieść pełna przepięknych opisów przyrody. Postanowiliśmy wykorzystać śliczną, jeszcze letnią pogodę, by 11 września zebrać się i posłuchać o tym, jak Eliza Orzeszkowa opisywała Niemen i życie w korczyńskim dworze. Uczniowie uważnie słuchali, ale też tworzyli prace plastyczne inspirowane fragmentami powieści.

Dziękujemy Pani Sołtys Bieniowa, Anecie Winnickiej, za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

Anna Antkiewicz-Zaczkowska, Anna Kruszwic

Więcej…

POZNAJEMY NAJBLIŻSZĄ OKOLICĘ

22 czerwca uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą i rodzicami zorganizowali pieszą wycieczkę do Biedrzychowic. Był to dla nas tzw. dzień pustej klasy. Szliśmy drogą polną i ścieżką przyrodniczą Doliny Szyszyny. Zachwyciliśmy się przepiękną Chatką Henia i jej otoczeniem. Następnie przeszliśmy leśną, malowniczą trasą, gdzie nie brakowało atrakcji. Uczniowie mieli ze sobą przyrodnicze bingo i odszukiwali oraz nazywali napotkane rośliny i zwierzęta. Podziwiali przyrodę i odganiali się od komarów, które i tak ich nie zniechęciły do dalszej wędrówki. Na końcu trasy czekał na nich grill, gokart, gry i zabawy na boisku. Pierwszaki pokonały całą trasę pieszo, ale humory im dopisywały.

I. Andruszkiewicz-Baryła

Więcej…

Strona 1 z 66

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ