Szkoła Podstawowa w Bieniowie

PORTRETY Z JAJEM

Portrety z jajem… to prace wykonane przez uczniów klas 5-6.

Więcej…

WIELKANOCNE PRZYGOTOWANIA

W naszym przedszkolu właśnie tak wyglądały przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Ozdabialiśmy pisanki, które później zabraliśmy do domu. Wykonaliśmy jedną wspólną wielką pisankę. Przygotowaliśmy również pisankę z klocków, którymi lubimy się bawić na co dzień.

Więcej…

MARZANNO, MARZANNO...

Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno!
Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!

19 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się barwnym korowodem. Następnie dzieci brały udział w grach i zabawach sportowych. Bardzo się cieszymy, że Wiosnę powitaliśmy. Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero za rok.

Alina Kantyka

Więcej…

MALUJ JAK PICASSO

Zapraszamy do obejrzenia prac plastycznych uczniów klasy czwartej.

Więcej…

DZIEŃ LICZBY PI 2021

Z okazji Dnia liczby Pi uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty na temat zastosowania matematyki w życiu codziennym. W konkursie zwyciężyła Karolina Romaniak, uczennica klasy 5. Gratulacje!

Więcej…

DZIEŃ KOBIET W KLASIE 3

8 marca w klasie trzeciej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. I choć to chłopcy są w naszej klasie w zdecydowanej mniejszości, zorganizowali dziewczynkom piękne niespodzianki. Były kwiaty i słodkie upominki, zabawy i konkursy. Dowiedzieliśmy się, co oznacza i skąd się wzięło imię każdej klasowej koleżanki. Zaś mama Dagmary zaskoczyła nas przepysznym tortem, który zniknął tak szybko, jak się pojawił.

A. Kruszwic

Więcej…

MURALE KLASY 7

Klasa 7 na lekcji wychowawczej dyskutowała na temat: Po co się uczyć? Uczniowie wykonali murale. Oto kilka z nich.

E. Brudna

Więcej…

ŚWITEZIANKA

Któż jest młodzieniec? Strzelcem był w borze.
A kto dziewczyna? Ja nie wiem.

Nad tą kwestią zastanawiali się uczniowie klasy VII podczas omawiania utworu Adama Mickiewicza Świtezianka. Przy okazji pracy z tekstem powstały poniższe prace.

Więcej…

KULINARNIE W KLASIE TRZECIEJ

Pizza, jaką znamy, pochodzi z Neapolu, chociaż jako pierwsi podobny do niej placek wypiekali już starożytni Grecy. Na początku podawali go polanego oliwą i posypanego przyprawami, co odróżnia ten specjał od pizzy jedzonej obecnie-   z serem i sosem oraz różnymi dodatkami. Wiadomo, że najlepiej smakuje pizza upieczona samodzielnie. Zatem uczniowie klasy 3 postanowili wypróbować swoje kulinarne talenty i przygotowali przepyszną pizzę.

Anna Kruszwic

Więcej…

DZIEŃ KOTA 2021

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Oto przed wami drapieżne koty i domowe mruczki.

Więcej…

Strona 1 z 54

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ