Szkoła Podstawowa w Bieniowie

NA INDIAŃSKIM SZLAKU

13 lutego odbył się w naszej szkole koncert edukacyjny "Na indiańskim szlaku". Był on poświęcony kulturze i muzyce Indian, ich zwyczajom i tradycjom. Mogliśmy usłyszeć na żywo gitarę akustyczną, banjo, fletnię Pana, rogi, bębny i liczne grzechotki. Nastrojowe utwory przeplatały się z rytmicznymi tańcami. Najbardziej podobała mi się muzyczna opowieść o małym Indim, który wędrował po Ameryce w poszukiwaniu swojego miejsca i zawsze towarzyszyła mu muzyka.

Filip Tomachów, kl.3

Więcej…

DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY

16 lutego dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego rozpoczęły realizację  projektu Dzieciństwo bez próchnicy. Jest on współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Współfinansowanie krajowe dla projektu zapewnia Minister Zdrowia, a liderem jest Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.

Więcej…

WIOSENNY KOROWÓD

21 marca, jak co roku, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wraz z przedszkolakami uczestniczyli w kolorowym korowodzie- witając w ten sposób wiosnę. Dzieci przygotowały kolorowe transparenty, kwiaty i przepiękne marzanny, symbolizujące odchodzącą za morza zimę. Było wesoło, głośno i ekologicznie.

A. Kohlman

Więcej…

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU "DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY"

22 marca dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego zakończyły zajęcia w ramach projektu Dzieciństwo bez próchnicy. Na zajęciach podsumowujących wiedzę z zakresu zapobiegania próchnicy przedszkolaki rozwiązywały zagadki i rebusy o tematyce zdrowotnej oraz wzięły udział w konkursie plastycznym Portret królika Pampisia. Wszystkie portrety były wesołe, a najciekawsze zostały nagrodzone. Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia pomogą dzieciom i rodzicom w profilaktyce chorób jamy ustnej.

H. Cieślak

Więcej…

ŻYWA LEKCJA HISTORII

24 marca do naszej szkoły przybyła grupa rekonstrukcyjna Arkona z Torunia z „żywą lekcją historii”. Zaprezentowane zostały elementy uzbrojenia i wyposażenia legionistów starożytnego Rzymu i ich przeciwników. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pokazie i wysłuchali ciekawych informacji o czasach starożytnych. Na zakończenie zorganizowano quiz, w którym kilku uczniów wygrało nagrody w postaci replik monet rzymskich. Taka lekcja przypadła do gustu wszystkim uczniom, a w szczególności przedszkolakom.

G. Kohlman

Więcej…

CZYTAJĄCE SZKOŁY

W ramach programu Czytające szkoły uczniowie klasy I, II i III oraz dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego spotykają się w każdy czwartek, aby wspólnie czytać i dyskutować o przeczytanych książkach. Spotkania te mają przede wszystkim zachęcać uczniów do czytania i częstego kontaktu z książką. 27 kwietnia w trakcie takiego spotkania dodatkową atrakcją było przedstawienie o wiośnie przygotowane przez uczniów kl. I pod kierunkiem Pani I. Andruszkiewicz- Baryły.

H. Cieślak

Więcej…

MAŁY TALENT - ELIMINACJE SZKOLNE

27 kwietnia odbyły się szkolne eliminacje do XII Gminnego Przeglądu Mały Talent. Uczestniczyły w nich dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego, które zmagały się w dwóch kategoriach- piosenka i wiersz. Naszą szkołę w kategorii wiersz reprezentować będą: Izabela Chomont (punkt przedszkolny) i  Miłosz Micinowski (oddział przedszkolny), natomiast w kategorii piosenka- Marianna Ciesielska (oddział przedszkolny).

Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie gminnym!

Więcej…

MAŁY TALENT 2017

10 maja w Olbrachtowie odbył się XII Gminny Przegląd Mały Talent. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Izabela Chomont (punkt przedszkolny), Marianna Ciesielska i Miłosz Micinowski (oddział przedszkolny). Miło nam poinformować, że tytuł Mały Talent 2017 (kategoria: piosenka) zdobyła Marianna Ciesielska za piosenkę „Ziemia- zielona wyspa”. Dzieci przygotowywały się pod kierunkiem Pań- B. Sobańskiej i H. Cieślak.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Więcej…

DZIEŃ ZIEMI 2017

Tegoroczny Dzień Ziemi w naszej szkole poświęcony był poszerzaniu wiedzy o ochronie gatunkowej zwierząt i roślin w Polsce. W realizację zadania zaangażowały się młodsze klasy szkoły podstawowej wraz z przedszkolakami. Klasy z pomocą wychowawców przygotowały wylosowane wcześniej środowiska lądowe i wodne. 11 maja uczniowie przebierali się za zwierzątka i rośliny, które znajdują się w danym środowisku. Przedszkolaki zaprosiły nas do lasu, w którym spotkać mogliśmy dzika, sarenkę i muchomora, a pani Basia Sobańska przygotowała prezentację multimedialną o lesie. U sześciolatków popływaliśmy w morzu pełnym delfinów i złotych rybek. Uczniowie z klasy I zabrali nas w pole i opowiadali o zwierzętach i roślinach tam żyjących. Odwiedzając klasę II mogliśmy posłuchać rechotu żabek i klekotu bociana, bo byliśmy na łące. Uczniowie klasy III zaprosili nas nad jezioro, gdzie dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta są najbardziej zagrożone i co możemy zrobić, by przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. 16 maja uczniowie z klas IV-VI „ukwiecali” szkołę, tzn. przynieśli pędy pelargonii i pod okiem pani Anny Jasińskiej sadzili je do doniczek.

A. Jasińska

Więcej…

XIX GMINNY SEJMIK EKOLOGICZNY

17 maja reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XIX Gminnym Sejmiku Ekologicznym w Lubanicach. Tym razem tematem sejmiku były elektrośmieci i ich właściwe składowanie oraz recycling. Drużyna w składzie Oliwia Fraszewska, Kacper Kołoda, Sara Baryła i Kornel Pruszyński w końcowej klasyfikacji zajęła V miejsce. Gratulujemy!

Więcej…

Strona 1 z 2

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ