Szkoła Podstawowa w Bieniowie

UNIHOKEJ - FINAŁ

10 maja w Babimoście odbył się finał unihokeja chłopców w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Do turnieju zgłoszonych było 8 zespołów, zaś startowało 6 (nie dojechały drużyny z Gorzowa Wlkp). Zespół z naszej szkoły zajął 4 miejsce przegrywając w „małym" finale z reprezentacją z Zespołu Szkół w Brójcach 0:2. Turniej wygrał zespół z Babimostu, a kolejne miejsca zajęły szkoły - SP 10 Zielona  Góra,  ZS Brójce,  SP Bieniów,  SP Witoszyn oraz Gimnazjum Sulęcin. Szkołę w zawodach reprezentowali: Tymoteusz Więckiewicz, Miłosz Jędrkowiak, Gracjan Ostrowski, Kacper Zamojcin, Krystian Zielonka, Kamil Zielonka, Jakub Kuczyński i Michał Korycki. Opiekunem zespołu był  Pan Artur Pięta.

Gratulujemy!

Więcej…

PROJEKT ŻARSKO-ŻAGAŃSKI 2018

26 kwietnia w ramach zajęć z projektu żarsko-żagańskiego uczniowie gimnazjum w ramach:

  • - laboratorium fizycznego: wykonywali doświadczenia dotyczące m. in. przewodnictwa cieplnego, zamrażania wody, cieczy nienewtonowskiej;
  • - laboratorium językowego: zbierali najważniejsze informacje o krajach niemieckojęzycznych, które znalazły się później na plakatach;
  • - akademii przedsiębiorczości: przygotowywali się do założenia własnej firmy, próbowali stworzyć jej logo;
  • - laboratorium matematycznego: wykonywali bryły, zbierali i opracowywali dane statystyczne, które mogą się przydać podczas nauki matematyki oraz posługiwali się edytorem równań;
  • - warsztatów „Razem łatwiej”: przygotowywali scenki dramowe „Na bezludnej wyspie”, których celem było pokazanie jak ważna w codziennym życiu jest komunikacja z drugim człowiekiem
Więcej…

ZAGRAMY W FINALE!

25 kwietnia w Nowej Soli odbył się półfinałowy turniej unihokeja chłopców w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Drużyna z naszej szkoły zwyciężyła w tym turnieju awansując jednocześnie do finału wojewódzkiego. Szkołę reprezentowali: Tymoteusz Więckiewicz, Gracjan Ostrowski, Miłosz Jędrkowiak, Kacper Zamojcin, Kamil Zielonka, Krystian Zielonka, Adam Porzucek i Jakub Kuczyński. Opiekunem zespołu był Pan Artur Pięta.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA W FINALE!!!

Więcej…

V POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ I NIEMIECKIEJ

9 marca w Lubskim Domu Kultury odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej zorganizowany przez nauczycieli języków obcych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Żarski, Janusz Dudojć. Ocenie podlegały: poprawność językowa, walory muzyczne oraz wrażenia artystyczne. Młodzież zaprezentowała najpopularniejsze utwory muzyczne z list przebojów. Naszą szkołę reprezentowała Julia Baryła, uczennica klasy III gimnazjum, która za wykonanie piosenki Eda Sheerana „Perfect” otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy!

Więcej…

ZIMA W GÓRACH

13 lutego został zorganizowany feryjny wyjazd w góry. Podczas wycieczki podziwialiśmy Wodospad Kamieńczyka oraz zdobyliśmy Szrenicę. Pogoda była sprzyjająca, a młodzież, mimo wysiłku, zadowolona i dumna z pokonania własnych słabości. W wycieczce, oprócz uczniów naszej szkoły, wzięli również udział absolwenci. Opiekę sprawowali Panowie M. Kuros, P. Brudny i A. Pięta.

Więcej…

STYCZEŃ Z UNIHOKEJEM

26 stycznia odbyły się zawody gminne w UNIHOKEJU chłopców, w których drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce i awansowała do zawodów powiatowych. W finale powiatowym, który odbył się w Żarach 30 stycznia, zespół z naszej szkoły również zajął I miejsce, uzyskując jednocześnie awans do zawodów rejonowych. W zawodach powiatowych wystąpiły zespoły z Żar (SP 5, SP 10), Brodów, Górzyna i Łęknicy. W turnieju finałowym nasza drużyna zremisowała jeden mecz i trzy mecze wygrała. Szkołę reprezentowali: Tymoteusz Więckiewicz, Miłosz Jędrkowiak, Gracjan Ostrowski, Kacper Zamojcin, Adam Porzucek, Krystian Zielonka, Kamil Zielonka i Jakub Kuczyński. Opiekunem zespołu jest Pan Artur Pięta.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Więcej…

KONKURS MPŚ-Ł

14 grudnia w Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach odbył się  konkurs wiedzy historycznej dla uczniów klas VII szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Żarskiego pod nazwą: Tadeusz Kościuszko- Polska i świat w jego czasach. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. 3 gimnazjum- Adam Porzucek.

Więcej…

POZNAJEMY ŚWIAT - EDUKACJA I EKSPERYMENTY POZA SZKOŁĄ

14 listopada uczniowie gimnazjum, w ramach projektu Poprawa jakości kształcenia w Żarsko-Żagańskim Obszarze Funkcjonalnym, uczestniczyli w wyjeździe dydaktycznym do Zielonej Góry. Odwiedzili Park Naukowo- Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Centrum Nauki Keplera. Oto fotorelacja.

Więcej…

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS...

19 czerwca uczniowie klasy 3 gimnazjum spotkali się z pracownikami szkoły i rodzicami w sali gimnastycznej, aby podsumować trzyletni okres nauki i po raz ostatni spędzić razem czas. Oto fotorelacja.

Więcej…

VIII SPŁYW KAJAKOWY

W dniach 12-14 czerwca odbył się spływ kajakowy rzekami Pojezierza Wałeckiego. Był to juz ósmy spływ, w którym biorą udział uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły. W ciągu trzech dni przepłynęliśmy ok. 55 km rzekami Piławą i Dobrzycą. Opiekunami na spływie byli Panowie Stanisław Drozdek, Piotr Brudny, a organizatorem Pan Artur Pięta.

Więcej…

Strona 1 z 11

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ