XIII GMINNY KONKURS UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

Już po raz trzynasty, ale nie pechowy;), reprezentacje wszystkich szkół naszej gminy spotkały się 20 maja w Bieniowie. Razem z nami byli również, Wójt Gminy Żary- Pan Leszek Mrożek, dyrektor ZR PCK w Żarach- Pani Jadwiga Szkopińska, a także dyrektorzy i opiekunowie SK PCK, którzy uważnie przyglądali się zmaganiom konkursowym. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, zarówno teoretyczną, jak i praktyczną.

Po zsumowaniu punktów zwycięzcami XIII edycji zostali uczniowie Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie. II miejsce zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej w Bieniowie (w składzie: Sara Baryła, Aurelia Kmiecik, Kinga Motyl), a III lokata przypadła reprezentacji Szkoły Podstawowej w Lubanicach. Pozostałe drużyny zajęły ex aequo IV miejsce.

Dziękujemy Paniom: Barbarze Kuros, Danucie Stańczyk i Annie Motyl za pomoc w organizacji konkursu.

Alicja Kohlman