GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

20 listopada odbył się w naszej szkole finał Gminnego Konkursu Matematycznego W świecie matematyki. Wzięli w nim uczniowie z gimnazjum z Mirostowic oraz z Bieniowa, którzy brali udział w 3 wcześniejszych etapach konkursu i zdobyli w nich najwięcej punktów. Ich zadaniem było zbudowanie bryły modułowej, rozwiązywanie zadań logicznych, wykonanie plakatu z ciekawostką matematyczną oraz w finale- stworzenie matematycznej gry dydaktycznej.

W konkursie I miejsce zajęły Oliwia Bilińska i Marta Tychowska, II- Katarzyna Kowalewska z Gracjanem Pisarskim, a III- Ewa Manaj i Anna Żychowska oraz Katarzyna Kazimierowska w parze z Krzysztofem Wilińskim (uczniem klasy 6-tej), który godnie zastąpił swoją chorą siostrę- Weronikę.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.