Szkoła Podstawowa w Bieniowie

PROGRAM - FERIE Z EKONOMIĄ

Ferie z ekonomią to dodatkowe zajęcia z ekonomii, przedsiębiorczości oraz planowania własnych finansów osobistych, realizowane w trakcie jednego tygodnia ferii zimowych. Organizatorem i pomysłodawcą jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w Warszawie we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. W dniach 27-31 stycznia grupa uczniów naszej szkoły weźmie udział w programie. Jesteśmy jedną z dwóch szkół w woj. lubuskim i 50 szkół w kraju, które zakwalifikowały się do programu.

W czasie zajęć uczniowie będą mieli możliwość zdobycia wiedzy ekonomicznej, w tym: w zakresie postaw przedsiębiorczych, bankowości (w tym produktów bankowych), sposobów planowania i zarządzania budżetem domowym oraz poznania zadań Narodowego Banku Polskiego i roli pieniądza w gospodarce narodowej. Odwiedzą także lokalnego przedsiębiorcę. Na prośbę o zaprezentowanie firmy, przedstawienie jej historii, procesu produkcyjnego i specyfiki działalności przystała firma Tempus Polska. W ostatnim dniu zajęć uczniowie pojadą do Zielonej Góry z wizytą do oddziału wojewódzkiego Narodowego Banku Polskiego oraz poznają pracę banku komercyjnego PKO SA.

W II półroczu uczniowie przygotują model biznesowy przedsięwzięcia w społeczności lokalnej. Stworzą swoistą mapę biznesu wymyślonego przez siebie. Pracować będą na funkcjonującym w świecie realnym modelu Canvas- narzędziu przydatnym do budowania modelu biznesowego. Praca ta zostanie oceniona przez ekspertów. Autorzy 5 najlepszych prac w Polsce zostaną zaproszeni do Warszawy na warsztaty.

K. Kopernicka

Więcej o programie - https://www.feriezekonomia.pl/o-projekcie

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ