Szkoła Podstawowa w Bieniowie

231. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

29 kwietnia uczestniczyliśmy w akademii z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie. Dzień jej uchwalenia został uznany za święto narodowe uchwałą Sejmu Ustawodawczego z 29 kwietnia 1919 i ponownie przywrócony ustawą z 6 kwietnia 1990. Uczniowie klasy siódmej przypomnieli tło historyczne rocznicowego wydarzenia. Natomiast uczniowie klas pierwszej i trzeciej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały krótki program artystyczny.

Więcej…

AKCJA POMOCOWA UKRAINIE

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Pracownicy!

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji pomocy Ukrainie.

W dniach 3-10 marca 2022 roku Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę pieniężną na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.


Puszki na datki będą dostępne w czasie pierwszej i drugiej przerwy (stolik przy portierni).


Zebraną kwotę przekażemy na konto Fundacji Siepomagahttps://www.siepomaga.pl/ukraina

 

Hubert Winnicki- przewodniczący SU

Sylwia Lenda- opiekun SU

Małgorzata Markowska

 

BAJKI NA JEDNEJ NODZE

29 listopada w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny Bajki na jednej nodze. W spektaklu poruszono problem zdrowego stylu życia, przestrzegano, aby nie ufać nieznajomym. Widowisko powstało w oparciu o scenariusz Wandy Chotomskiej Kabaret na jednej nodze.

D. Michalewicz

Więcej…

BIEGI PRZEŁAJOWE (POWIATY)

22 kwietnia w Lipinkach Łużyckich odbyły się Mistrzostwa Powiatu w drużynowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Kuros, Maria Silwanowicz, Lily Cierech, Dagmara Kujawska, Hanna Fraszewska, Izabela Chomont, Mikołaj Kowalczewski, Filip Januszewski oraz Bartosz Strzelczak. Chłopcy nie byli klasyfikowani jako drużyna. Indywidualnie najlepszy wynik osiągnął Mikołaj Kowalczewski- 10 miejsce na około 70 uczestników. Dziewczęta drużynowo zajęły miejsce 10 wśród.

D. Michalewicz

Więcej…

DO TWARZY MI W OBRAZIE

10 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Zielonej Górze odbył się wernisaż pokonkursowy Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Do twarzy mi w obrazie”. Na wernisażu znalazła się praca ucznia klasy III, Dawida Stodolskiego. Dawid przygotował żywą interpretację obrazu J. G. Browna- Nowojorski chłopiec. Wystawę będzie można oglądać w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze od 20 czerwca do 31 sierpnia.

Więcej…

DODATKOWE DNI WOLNE
OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH

Więcej…

DYNIA TU, DYNIA TAM, DYNIA KRĄZY TU I TAM!

Słowami tej właśnie rymowanki rozpoczęliśmy 10 października Święto Dyni w grupie dzieci 5-6 letnich. Przedszkolaki tego dnia przyniosły do przedszkola dynie, co pozwoliło nam stworzyć w naszej sali wspaniałą dekorację. Dzieci były ubrane na pomarańczowo, a także przebrane w piękne dyniowe stroje. Ten dzień wypełniony był licznymi zabawami integracyjnymi, zajęciami plastycznymi, filmikami i wierszykami.

Więcej…

UWAGA! Dyżur wakacyjny

Uprzejmie informujemy, że dyżur wakacyjny dla placówek wychowania przedszkolnego z terenu Gminy Żary wstępnie zaplanowany jest:

  • w dniach 1 – 16 lipca w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Lubanicach,
  • w dniach 19 – 30 lipca w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Sieniawie Żarskiej,
  • w dniach 2 – 13 sierpnia w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Olbrachtowie.

Pozostałe placówki w okresie 01.07- 31.08.2021 r. nie świadczą opieki.

Harmonogram czynności związanych z dyżurem wakacyjnym:

  • do 11 czerwca złożenie deklaracji pobytu w placówce (druk w załączeniu),
  • do 16 czerwca wniesienie opłaty za pobyt w kwocie podanej przez punkt przedszkolny,
  • 28- 30 czerwca podpisanie porozumień na korzystanie z opieki w punkcie przedszkolnym.

Więcej…

DZIEŃ BEZ PLECAKA

25 marca w naszej szkole odbyła się zabawa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski Dzień bez plecaka. W tym dniu uczniowie mogli przynieść do szkoły swoje podręczniki, zeszyty i przybory we wszystkim, tylko nie w plecaku. A to, w co potrafili je spakować widać na zdjęciach.

S. Lenda

Więcej…

DZIEŃ DZIECKA I DZIEŃ SPORTU

1 czerwca naszą szkołę odwiedził Wójt Gminy Żary, Pan Leszek Mrożek, który, jak co roku, przywiózł wszystkim uczniom słodkości i upominki. Wśród prezentów znalazły się m. in. skakanki, przeróżne piłki i piłeczki, rakietki. W tym dniu od wielu lat organizujemy również szkolny dzień sportu, podczas którego mamy okazję rywalizować w różnych konkurencjach. W tym roku zaplanowano m. in. wyścigi rzędów, mecz kwadranta i siatkówki, skoki na skakance. Oto wyniki. Wyścigi rzędów:

  • kat. I- klasy 0-3- wygrała klasa 3,
  • kat. I- klasy 4-6- wygrała klasa 5,
  • kat. I- klasy 7-8- wygrała klasa 8.

Mecz kwadranta: kl. 5 vs kl. 7- wygrała klasa 5. Mecz siatkówki: nauczyciele vs uczniowi- wygrali nauczyciele 2:0 w setach.

Więcej…

Strona 1 z 7

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ