Szkoła Podstawowa w Bieniowie

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Harcerze z 2. DH „Nirwana” przygotowali z tej okazji krótki apel. Na szkolnych korytarzach w formie plakatów zawisły informacje o żołnierzach antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Więcej…

KONKURS RECYTATORSKI - ELIMINACJE GMINNE

W dniach 1-2 marca w Mirostowicach Dolnych odbyły się gminne eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowali:

  • w kat. klas I-III: Wiktoria Dawidowska, Patrycja Banasiak, Hanna Ciesielska, Agata Motyl, Maja Kuros, Daria Kaźmierczak, Maja Maj, Hubert Winnicki,
  • w kat. klas IV-VI: Karolina Banasiak, Gabriela Kaźmierczak, Sara Baryła, Aurelia Kmiecik,
  • w kat. gimnazjów: Julia Ślecka, Natalia Klimkowska, Tomasz Górecki, Małgorzata Gil.

Miło nam poinformować, że laureatką została Julia Ślecka. Wyróżnienia otrzymały Patrycja Banasiak oraz Sara Baryła.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy!

Więcej…

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2016

W dniach 7-9 marca przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne. Podczas spotkań w szkole uczniowie klas młodszych wykonali prace plastyczne Moja Wielkanoc. Natomiast starsze klasy szkoły podstawowej przygotowały palmy wielkanocne, a młodzież gimnazjalna-Ikony Zmartwychwstałego. Najciekawsze prace zostały zaprezentowane w kościele parafialnym w Bieniowie.

Więcej…

SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI SĄDU

16 marca odbyło się w naszej szkole spotkanie z pracownikami Sądu Rejonowego w Żarach. Dotyczyło ono edukacji prawnej dzieci i młodzieży jako elementu programu zapobiegania przestępczości. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy V-VI szkoły podstawowej oraz klasy 2-3 gimnazjum.

Więcej…

WIOSNA DO NAS ZAWITAŁA

Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia, a świat z dnia na dzień robi się bardziej kolorowy. 21 marca nasi najmłodsi, jak co roku, przywołali wiosnę okrzykami i piosenkami oraz barwnym korowodem z marzanną. Dla klas 4-6 i 1-3 gimnazjum Samorząd Szkolny ogłosił konkurs na najładniejsze i najsmaczniejsze wiosenne śniadanie. W konkursie zwyciężyli uczniowie klasy IV oraz II gimnazjum. Zwycięskie klasy mogą wybrać sobie dwa dni, w których nie będą odpytywani, nie będą pisać kartkówek i sprawdzianów. Pozostałe klasy, których zaangażowanie było duże- wybierają jeden dzień.

Więcej…

GMINNE ELIMINACJE - TURNIEJ BRD

22 kwietnia odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów naszej gminy. W klasyfikacji zespołowej szkół podstawowych zwyciężyła drużyna z Grabika. Drugie miejsce zajęła reprezentacja z Sieniawy Żarskiej, a trzecie- drużyna z Lubanic. Miejsce IV przypadło drużynie z Mirostowic Dolnych. Na miejscach V-VI (ex aequo) znalazły się drużyny z Bieniowa i Złotnika, a na VII- z Olbrachtowa.

W klasyfikacji zespołowej gimnazjów zwyciężyła również drużyna z Grabika przed drużynami z Mirostowic Dolnych i Bieniowa.

Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki za ich udział w eliminacjach powiatowych.

Więcej…

POSADZILI JABŁONKĘ

22 kwietnia harcerze z 2. DH „Nirvana" w szkolnym ogrodzie posadzili drzewko owocowe (jabłonkę). Podczas sadzenia każdemu z nas towarzyszyły niezwykłe emocje i radość. Cieszyliśmy się z tego, że  wiele lat po tym, jak odejdziemy ze szkoły, jabłonka będzie nadal rosła i wydawała pyszne, soczyste owoce.

Zapraszamy na nasze zbiórki :)

Harcerze z 2. DH „Nirvana"

Więcej…

ŚWIĘTO NARODOWE TRZECIEGO MAJA

29 kwietnia uczestniczyliśmy w akademii z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przypomnieli tło historyczne rocznicowego wydarzenia. Konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie, zaraz po amerykańskiej. Dzień jej uchwalenia został uznany za święto narodowe uchwałą Sejmu Ustawodawczego z 29 kwietnia 1919 i ponownie przywrócony ustawą z 6 kwietnia 1990.

Więcej…

JAK PRZYGODA, TO TYLKO W WARSZAWIE

Warszawa to tętniąca życiem metropolia, a jednocześnie miasto o niepowtarzalnej historii. Przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły, którzy w dniach 23-25 maja wybrali się tam z wizytą. Oto fotorelacja.

Więcej…

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

1 czerwca, mimo niesprzyjającej pogody, uczniowie rywalizowali w konkurencjach sportowo- rekreacyjnych w trzech grupach wiekowych. W pierwszej grupie zwyciężyła kl. II przed dziećmi z oddziału (2 m.) i punktu przedszkolnego (3 m.) oraz uczniami kl. I (4 m.). W drugiej grupie kl. VI pokonała kl. IV (2 m.), kl. V (3 m.) oraz kl. III (4 m.). Zwycięstwo w trzeciej grupie (gimnazjum) przypadło kl. 1, przed kl. 2 i kl. 3. Grupa teatralna Siódemka przedstawiła spektakl profilaktyczny „Dzień sądu”.

Więcej…

Strona 1 z 2

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ