Szkoła Podstawowa w Bieniowie

BIWAK W KRAINIE ZIEMNIAKA

W dniach 25-27 września 2015 nasza drużyna wzięła udział w biwaku „W krainie ziemniaka”, który odbywał się w Leśnim Dworze w Świbnej. W programie biwaku znalazły się m. in. wieczorne śpiewogranie przy ognisku, nocne gry i zabawy, bieg patrolowy, pieczenie ziemniaka, majsterka i wieczorna dyskoteka. Tematy biegu patrolowego to ziemniak i Hufiec ZHP Żary. Pobyt w Świbnej był bardzo udany. Czekamy na następny biwak wiosną 2016 r.

Karolina Banasiak

Więcej…

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

5 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Głównym punktem uroczystości był konkurs wzorowany na teleturnieju Milionerzy. Uczestnicy odpowiadali na pytania sprawdzające ich wiedzę o językach naszego kontynentu. Zwycięzcą konkursu w szkole podstawowej została Kasia Sokulska z klasy VI, zaś w gimnazjum- Kacper Zamojcin z klasy 1. Otrzymali oni symboliczny czek na 1 milion złotych uprawniający m.in. do otrzymania ocen celujących z języka niemieckiego i angielskiego, czy słodkiego poczęstunku od Pani Dyrektor. Dzieci z oddziału przedszkolnego pięknie odśpiewały znaną piosenkę Panie Janie zarówno w języku polskim, jak i niemieckim, zaś uczniowie klas I-II szkoły podstawowej- w języku angielskim. Uczniowie gimnazjum oraz klasy VI zmierzyli się również w konkursie piosenki angielskiej. Laureatem konkursu została Julia Baryła z klasy 1 gimnazjum.

Katarzyna Kopernicka

Więcej…

OD MIESZKA I DO BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO

6 października w naszej szkole gościła grupa rekonstrukcyjna. W ramach lekcji historii zaprezentowane zostały najważniejsze wydarzenia z okresu panowania pierwszych Piastów. Zadbano o zrekonstruowane stroje i uzbrojenie. Na zakończenie uczniowie odpowiadali na pytania, a nagrodą były ręcznie ,,wybijane’’ repliki denarów piastowskich oraz możliwość dotknięcia mieczy, kolczug i tarcz.

Więcej…

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zachęcał uczniów naszej szkoły do przyłączenia się do tego święta. Wspólnie stworzyliśmy galerię naszych pupili i wystawę pluszowych zwierzaków, a uczniowie gimnazjum przygotowali mini albumy o zwierzętach.

Więcej…

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

13 października w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie uczniów i pracowników szkoły z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie z koła teatralnego pod kierunkiem pani Urszuli Polit przedstawili krótką inscenizację  słowno- muzyczną pt. Wędrówką jedną życie jest człowieka, a samorząd uczniowski wręczył nauczycielom własnoręcznie wykonane upominki, które nazywano Skojarzenia na nauczyciela i podziękowania pracownikom obsługi. Pani Dyrektor nagrodziła również uczniów za udział w  szkolnym konkursie fotograficznym Mój zwierzak i ja oraz konkursie plastycznym realizowanym w ramach programu profilaktycznego Już to wiem! Chcę wiedzieć więcej realizowanego w naszej szkole.

Więcej…

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół w Bieniowie uczcili 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W akademii uczestniczyli również przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi „Razem” w Bieniowie- Panowie Stanisław Domaradzki i Stanisław Zaleszczak, którzy podziękowali społeczności szkolnej za aktywne włączenie się do akcji „Światełko pamięci”. Oto fotorelacja.

Więcej…

II GMINNY PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

10 listopada w Lubanicach odbył się II Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej. Miło nam poinformować, że w kategorii zespoły muzyczne, grupa wiekowa- gimnazjum, zespół NIRWANA w składzie: Aleksandra Woźniak, Julia Ślecka, Julia Kuros, Gabriela Urszulak, Karolina Ostrowska, Błażej Błażków uzyskał tytuł LAUREATA. W przeglądzie wzięli również udział harcerze z klasy VI. Opiekunem był Pan Piotr Brudny.

Gratulujemy!

Więcej…

ANDRZEJKI W BIEDRZYCHOWICACH

21 listopada, tydzień przed Wigilią św. Andrzeja, zgodnie ze staropolskim obyczajem sięgającym połowy XVI wieku, odbył się  w Biedrzychowicach „Wieczór wróżb” połączony z balem. Sala wiejska została zamieniona w nastrojowy salon wróżb. Przygotowano sporo andrzejkowych niespodzianek dla dzieci i młodzieży z Biedrzychowic, Bieniowa a nawet ze Złotnika. Można było uczestniczyć w tradycyjnym laniu wosku, wróżyć sobie z wykałaczek, losować imiona przyszłego męża oraz dowiedzieć się jakie znaczenie mają ulubione kolory. Dodatkową atrakcją były gry, zabawy i konkursy. Wszyscy uczestnicy balu otrzymali atrakcyjne nagrody. „Wieczór wróżb” oraz bal przygotowała i prowadziła pani Irena Andruszkiewicz-Baryła wspólnie z uczennicami z Biedrzychowic. Nagrody i poczęstunek zorganizowała Rada Sołecka oraz zespół „Szyszynianki”.

Więcej…

MARATON PISANIA LISTÓW

W dniach 4-13 grudnia, w ponad 400 miejscach w całej Polsce, odbył się XVI Maraton Pisania Listów Amnesty International. Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli w nim udział. Celem wydarzenia, które odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, jest zwrócenie uwagi całego świata na losy ofiar przemocy i udzielanie im wsparcia właśnie poprzez pisanie listów. Uczniowie poznali tegorocznych bohaterów Maratonu- Yacenię, Alberta, dziewczynki z Burkina Faso, Samana i wielu innych. Ich historie wzruszały, były początkiem wielu wspaniałych rozmów i z pewnością doskonałym materiałem do przemyśleń. Napisaliśmy 110 listów, które wesprą naszych bohaterów.

Anna Antkiewicz

Więcej…

ELIMINACJE SZKOLNYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Zakończyły się szkolne eliminacje konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Oto uczniowie, którzy będą reprezentować naszą szkołę na etapach rejonowych:

a) szkoła podstawowa
- j. polski: Sokulska Katarzyna, Kaźmierczak Gabriela, Banasiak Karolina, Senyk Natalia, Kołoda Gabriela
-
przyroda: Budzyła Bartosz, Banasiak Karolina, Kowalczewski Bartosz

b) gimnazjum
- biologia: Zamojcin Kacper, Pietrzak Hanna
- geografia: Kordaszewski Kacper
- historia: Kordaszewski Kacper

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Więcej…

Strona 1 z 2

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ