Szkoła Podstawowa w Bieniowie

ELIMINACJE GMINNE KONKURSU RECYTATORSKIEGO

W dniach 4-5 marca odbyły się gminne eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowały:

  • w kat. klas I-III: Wiktoria Dawidowska i Martyna Senyk,
  • w kat. klas IV-VI: Karolina Banasiak, Wiktoria Kuchenbecker, Anna Kozaczyńska, Julia Baryła oraz Gabriela Kaźmierczak i Zuzanna Bala (reprezentacja Biblioteki Gminnej w Bieniowie),
  • w kat. gimnazjów: Julia Ślecka i Natalia Klimkowska

Miło nam poinformować, że laureatką została Julia Ślecka, która w dniu 12 marca uczestniczyła w eliminacjach powiatowych. Jury wyróżniło również Wiktorię Kuchenbecker.

Wszystkim uczestniczkom i ich opiekunkom gratulujemy!

Więcej…

REKOLEKCJE

17 marca odbyły się rekolekcje wielkopostne. Oprócz nauki rekolekcyjnej w kościele uczniowie uczestniczyli w zajęciach w szkole. Efektem zajęć są różnorodne prace związane z tematyką świąteczną (pisanki, kartki świąteczne). Najciekawsze zostały nagrodzone słodkościami.

Więcej…

TURNIEJ BRD - ELIMINACJE GMINNE

13 kwietnia w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów naszej gminy. Uczestnicy rozwiązywali testy teoretyczne oraz wykonywali zadania praktyczne (jazda rowerem po torze sprawnościowym, zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej).

W klasyfikacji zespołowej szkół podstawowych zwyciężyła drużyna z Grabika Drugie miejsce zajęła reprezentacja z Sieniawy Żarskiej, a trzecie- drużyna z Olbrachtowa. W klasyfikacji zespołowej gimnazjów zwyciężyła drużyna z Grabika. Drugie miejsce zajęła reprezentacja z Mirostowic Dolnych, a trzecie- drużyna z Bieniowa.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie powiatowym!

Więcej…

HARCERZE W ŚWIBNEJ

W dniach 17-19 kwietnia osiemnaście osób z naszej drużyny harcerskiej wzięło udział w biwaku w Świbnej pod hasłem „W Krainie Bajek”. Oprócz nas w biwaku uczestniczyły drużyny harcerskie z Żar i Lubska. Wszyscy uczestnicy mieli przygotowane bajkowe stroje. Jednym z zadań było uwolnienie księżniczki, która w nagrodę za zwrócona wolność i pokonanie smoka, zaprosiła wszystkich na bal. Podczas nocnego ogniska druhowie i druhny z naszej drużyny, którzy ukończyli próbę, złożyli Przyrzeczenie Harcerskie.

Piotr Brudny

Więcej…

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

4 maja uczestniczyliśmy w akademii z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oto krótka fotorelacja.

Więcej…

SREBRNA BALLADYNA 2015 DLA SIÓDEMKI

20 maja grupa teatralna Siódemka zdobyła już po raz trzeci nagrodę Srebrna Balladyna na Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Żarach. 18 osób w połączonym składzie (szkoła podstawowa i gimnazjum) wystąpiło ze spektaklem Pomocna dłoń na motywach baśni Andersena Dziewczynka z zapałkami.

Gratulujemy!

Więcej…

POMOC DLA ZWIERZĄT

W odpowiedzi na apel Wójta Gminy Żary Samorząd Uczniowski zorganizował akcję pomocy zwierzętom przebywającym w schronisku w Piotrowie. W ciągu trzech tygodni zebraliśmy około 50 puszek z karmą i 60 kg suchej karmy, koce i ręczniki. Nie zabrakło również misek, smyczy, gryzaków, zabawek i środków do pielęgnacji zwierząt. 26 maja wszystkie dary zostały przekazane do Urzędu Gminy w Żarach, skąd pojadą do Piotrowa. Największą hojnością wykazały się dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego, za co im serdecznie dziękujemy.

Sylwia Lenda
opiekun SU

Więcej…

SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie rywalizowali w konkurencjach sportowo- rekreacyjnych. Uczniowie szkoły podstawowej rozegrali mini turniej piłkarski. W meczu dziewcząt zwyciężyła klasa V. Sporo pozytywnych emocji przyniosły potyczki sportowe przedszkolaków. Uczniowie gimnazjum rywalizowali w konkurencjach sportowych na boisku wielofunkcyjnym oraz w konkurencji dla strongmanów (przemieszczanie przedmiotów o dużej masie ;). Oto fotorelacja.

Więcej…

POŻEGNANIA CZAS

23 i 24 czerwca odbyły się spotkania na zakończenie nauki w szkole podstawowej i gimnazjum. Oto fotorelacja.

Więcej…

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

26 czerwca w sali gimnastycznej odbyło się zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Oto fotorelacja.

Więcej…

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ