Szkoła Podstawowa w Bieniowie

PIŁKARZE NIE ZAWIEDLI!

W dniach 15-18 października odbył się w Warszawie ogólnopolski finał Turnieju o Puchar Premiera RP, w którym wzięła udział reprezentacja naszej szkoły. Chłopcy zagrali w kategorii w kategorii chłopców starszych, rywalizując ze  zwycięzcami z pozostałych 15 województw. W pierwszym dniu wszystkie drużyny brały udział w nagraniu programu telewizyjnego QUIZ ORLIKA prowadzonego prze Paulinę Chylewską i Rafała Patyrę.  W tym czasie trenerzy i opiekunowie uczestniczyli w losowaniu grup turniejowych.

W czwartek odbyły się mecze pierwszej fazy finału. Na początek nasza drużyna zagrała z  drużyną Gimnazjum w Krasocinie (świętokrzyskie) wygrywając 1:0. W kolejnym meczu nasi chłopcy wygrali 3:1 z FC Hajnówka (podlaskie). W ostatnim meczu fazy grupowej zremisowali bezbramkowo z ZS nr 4 z Pruszcza Gdańskiego (pomorskie). Uzyskane wyniki zagwarantowały udział w ćwierćfinale.

W ćwierćfinale drużyna z Bieniowa przegrała 0:1 z zespołem Chłopcy 2001 Gim.2 Mikołów, którzy jak się potem okazało zostali zwycięzcami całego turnieju.

Klasyfikacja ogólna w kategorii chłopcy starsi:

1. Chłopcy 2001 Gim.2 Mikołów

2. ZS nr 4 Pruszcz Gdański

3. Orlik XXVI LO Łódź

Nasza drużyna została sklasyfikowana na miejscach V-VIII.

Chłopcy wystąpili w składzie: Michał Kochanowski, Rafał Lato, Sebastian Wasilewski, Tomasz Górecki, Krzysztof Wiliński, Michał Winnicki, Marek Chabiniak, Jakub Kaźmierski, Dominik Korona. Opiekunowie: Pan Artur Pięta i Pan Wojciech Kochanowski.

Czas wolny między meczami drużyna wykorzystała na zwiedzanie stolicy. Niewątpliwą atrakcją było kibicowanie w meczu ligowym na stadionie Pepsi Arena pomiędzy Legią Warszawa a Lechią Gdańsk.

Udział w turnieju okazał się sukcesem. Osiągnięty wynik sprawił chłopcom radość, a opiekunom i rodzicom wielką satysfakcję. Jesteśmy z Was dumni :)

Artur Pięta

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ