Szkoła Podstawowa w Bieniowie

KARTOFLADA 2014

13 września uczniowie Zespołu Szkół w Bieniowie uczestniczyli w imprezie środowiskowej Bieniowskie Święto Ziemniaka- KARTOFLADA 2014. Program artystyczny przygotowali pod kierunkiem Pań A. Jasińskiej i M. Skiby. Oto krótka fotorelacja.

Więcej…

WIELKIE ZWYCIĘSTWO!!!

„ZAGRAJ SMYKU NA ORLIKU"- pod takim hasłem przebiega tegoroczny TURNIEJ ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska. 6 października 2014 na obiektach MOSiR w Krośnie Odrzańskim odbył się finał wojewódzki tego piłkarskiego turnieju. Wielką radość sprawiła drużyna naszych chłopców zdobywając I miejsce i awansując do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w dniach 15-18 października w Warszawie.

Szkołę reprezentowali: Dominik Korona, Jakub Kaźmierski, Michał Winnicki,  Krzysztof Wiliński, Marek Chabiniak, Sebastian Wasilewski, Tomasz Górecki (wszyscy kl. 1 gimnazjum) oraz Michał Kochanowski (kl. VI). Opiekunem zespołu jest  Artur Pięta. Jesteśmy dumni z uczniów naszej szkoły, którzy odnieśli ogromny sukces.

Życzymy im powodzenia w wielkim finale i mocno trzymamy kciuki!!!

Więcej…

SZKOLNY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

7 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uczniowie zebrani na sali gimnastycznej mogli posłuchać prezentacji piosenek w języku angielskim, wykonywanych przez gimnazjalistów- „We are the champions…”

Więcej…

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

15 października w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez Samorząd Uczniowski.

Więcej…

PIŁKARZE NIE ZAWIEDLI!

W dniach 15-18 października odbył się w Warszawie ogólnopolski finał Turnieju o Puchar Premiera RP, w którym wzięła udział reprezentacja naszej szkoły. Chłopcy zagrali w kategorii w kategorii chłopców starszych, rywalizując ze  zwycięzcami z pozostałych 15 województw. W pierwszym dniu wszystkie drużyny brały udział w nagraniu programu telewizyjnego QUIZ ORLIKA prowadzonego prze Paulinę Chylewską i Rafała Patyrę. W ćwierćfinale drużyna z Bieniowa przegrała 0:1 z zespołem Chłopcy 2001 Gim.2 Mikołów, którzy jak się potem okazało zostali zwycięzcami całego turnieju.

Chłopcy wystąpili w składzie: Michał Kochanowski, Rafał Lato, Sebastian Wasilewski, Tomasz Górecki, Krzysztof Wiliński, Michał Winnicki, Marek Chabiniak, Jakub Kaźmierski, Dominik Korona. Opiekunowie: Pan Artur Pięta i Pan Wojciech Kochanowski.

Udział w turnieju okazał się sukcesem. Osiągnięty wynik sprawił chłopcom radość, a opiekunom i rodzicom wielką satysfakcję. Jesteśmy z Was dumni :)

Artur Pięta

Więcej…

HALLOWEEN

31 października samorząd uczniowski przygotował szkolne Halloween. Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie na najładniej przystrojoną dynię, a uczniowie gimnazjum przygotowali krótką prezentację strasznych i śmiesznych strojów. Przygotowane do konkursu dynie zachwyciły wszystkich oglądających wystawę. Pomysłowe przebrania i dynie nagrodzono brawami i słodkościami.

Więcej…

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

7 listopada uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Bieniowie uczcili 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Na początku zgromadzeni odśpiewali hymn narodowy.

Więcej…

I GMINNY PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

10 listopada w Lubanicach odbył się I Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej. Miło nam poinformować, że w kategorii wiekowej  klas 0-III duet z oddziału przedszkolnego w składzie Maja Kuros i Remik Dobrucki zajął II miejsce, a zespół Sokoły z gimnazjum (skład: Aleksandra Woźniak, Julia Ślecka, Julia Kuros, Gabriela Urszulak, Karolina Ostrowska, Grzegorz Najdek, Kacper Sokulski, Błażej Błażków i Arkadiusz Porzucek)- miejsce I w kategorii wiekowej gimnazja. Aleksandra Woźniak otrzymała wyróżnienie dla najlepszej gitarzystki.

W przeglądzie wzięły również udział zespoły z klas I oraz V szkoły podstawowej, a także zespół Siódemka z gimnazjum. Opiekunowie uczestników to: Panie Halina Cieślak, Barbara Pietrzak i Urszula Polit oraz Pan Piotr Brudny.

Gratulujemy sukcesu młodym wykonawcom!

Więcej…

PROMOCJA ZDROWIA

19 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji promocji zdrowia w ramach Światowego Dnia bez Papierosa. Mogliśmy obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczniów gimnazjum pt. Czerwony Kapturek papierosom mówi- NIE!

Więcej…

JASEŁKA I WIGILIE KLASOWE

19 grudnia w sali gimnastycznej obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu uczniów klasy III. Nad ich przygotowaniem czuwała Pani Michalina Czekała wspomagana przez Panią Alicję Kohlman. Grupa teatralna „Siódemka” (w zdecydowanie powiększonym składzie) opowiedziała nam również o Świętach Bożego Narodzenia. Inscenizacja została przygotowana pod kierunkiem Pani Urszuli Polit. Oto fotorelacja.

Więcej…

Strona 1 z 2

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ