Szkoła Podstawowa w Bieniowie

KONKURS RECYTATORSKI - ELIMINACJE GMINNE

24-25 lutego odbyły się gminne eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Tytułem laureata nagrodzono Aleksandrę Mazur i Oliwię Bilińską, natomiast wyróżnienie otrzymał Jacek Sakuta. Ola i Oliwia będą reprezentowały Zespół Szkół w Bieniowie i Gminę Żary podczas eliminacji powiatowych.

Wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom dziękujemy, a Oli i Oliwii życzymy powodzenia.

Więcej…

POWIEDZIAŁ BARTEK, ŻE DZIŚ TŁUSTY CZWARTEK

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". W zgodzie z tradycją i my w czwartek zajadaliśmy się pączkami :)

Więcej…

PODSUMOWANIE AKCJI - "GWIAZDKA DLA AFRYKI"

Zakończyły się działania w ramach akcji UNICEF Gwiazdka dla Afryki. W ramach tegorocznej akcji na rzecz dzieci w Sierra Leone zbieraliśmy fundusze na przeprowadzenie szczepień przeciwko gruźlicy, odrze i polio oraz na zakup przenośnych lodówek, które pozwalają na transport szczepionek. Akcja  cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.


Więcej…

WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY!

21 marca powitaliśmy wiosnę. W przedszkolu już od rana było gwarno, wesoło i kolorowo. Natomiast uczniowie klas starszych uczestniczyli w programie przygotowanym przez klasę III a. Oto fotorelacja.

Więcej…

W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

2 kwietnia uczniowie klasy I gimnazjum wraz z opiekunką SU, Panią Sylwią Lendą, odwiedzili Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach.

Więcej…

GMINNE ELIMINACJE BRD

14 kwietnia w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów naszej gminy. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie powiatowym!

Więcej…

KANONIZACJA PAPIEŻA JANA PAWŁA II

27 kwietnia uczniowie naszej szkoły na lokalnej uroczystości z okazji kanonizacji św. Jana Pawła II przedstawili program słowno-muzyczny. Nad przygotowaniami czuwały Panie K. Kubacka i M. Iwanków. Oto fotorelacja.

Więcej…

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

30 kwietnia, zgodnie z tradycją, w naszej szkole uroczyście i odświętnie obchodzona była 223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Więcej…

OMKK POZNAJEMY OJCOWIZNĘ

9 maja w sali konferencyjnej ratusza w Żarach odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę. Wśród wyróżnionych znalazły się również prace uczniów naszego Zespołu. W grupie szkół podstawowych:
- w kategorii prac indywidualnych wyróżnienie zdobyła Gabriela Kaźmierczak za pracę Historię kolejnictwa w Bieniowie,
- w kategorii prac zbiorowych wyróżnienie zdobyli Karolina i Jakub Kuczyńscy za pracę Mój bohater pradziadek Piotr Domaradzki,
- w kategorii prac indywidualnych multimedialnych wyróżnienie zdobył Konrad Antosz za pracę Tomaszowo.

W grupie gimnazjów:
- w kategorii prac indywidualnych multimedialnych wyróżnienie zdobyła Marta Tychowska za pracę Biegiem Szyszyny.

Opiekunami uczniów są Panowie G. Kohlman i M. Kuros.

Gratulujemy!

Więcej…

VI EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

23 maja nasi uczniowie uczestniczyli w VI Europejskim Tygodniu Sportu. Zajęcia odbywały się w trzech grupach wiekowych.

Więcej…

Strona 1 z 2

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ