Szkoła Podstawowa w Bieniowie

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2012/2013
W ZESPOLE SZKÓŁ W BIENIOWIE

3 września 2012 roku. Inauguracja roku szkolnego 2012/2013 rozpoczęła się Mszą św. w sali gimnastycznej. Dyrektor Zespołu Szkół w Bieniowie powitała uczniów, rodziców, pracowników szkoły, a także zaproszonych gości. Życzyła wszystkim miłej i życzliwej atmosfery oraz wytrwałości i cierpliwości w realizacji zadań.


Więcej…

BIENIOWSKI DZIEŃ ZIEMNIAKA, CZYLI KARTOFALDA 2012

23 września 2012 roku uczniowie Zespołu Szkół w Bieniowie uczestniczyli w imprezie środowiskowej Bieniowskie Święto Ziemniaka- KARTOFLADA 2012.

Więcej…

SPOTKANIE Z PISARKĄ EWĄ NOWAK

6 listopada Gminną Bibliotekę Publiczną w Bieniowie odwiedziła autorka wielu książek dla młodzieży, Pani Ewa Nowak. Podczas spotkania, które odbywało się w ściśle kobiecym gronie i przebiegało w niezwykle miłej atmosferze, dowiedziałyśmy się, jak znaleźć pomysł na dobrą książkę oraz jak wygląda zwykły dzień pisarki. Pani Ewa w ciekawy sposób próbowała nas przekonać do tego, abyśmy w dobie portali społecznościowych zaglądały czasem do książek, i to nie tylko tych ze szkolnej listy lektur. Pisarka  okazała się życzliwą, serdeczną i ciepłą osobą z dużym poczuciem humoru. Zainspirowała nas do pisania. Może dzięki temu spotkaniu ujawni się kilka literackich talentów?

Ewelina Zapalska i Paulina Rozkrut kl.2a

Więcej…

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to ważny dzień w kalendarzu każdego Polaka, bo oznacza  odzyskanie przez Polskę niepodległości i ponowne pojawienie się naszego kraju na mapie świata. Z tej okazji 9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, którą wspólnie z całą społecznością szkolną przygotowali nauczyciele historii, Grzegorz Kohlman i Marcin Kuros. Uczniowie zaprezentowali się w programie artystycznym.

Więcej…

POMÓŻMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

17 grudnia zakończyliśmy akcję Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę. Uczniowie Damian Tokarski, Rafał Chomont i Radosław Niedźwiedź dostarczyli zebrane przez uczniów naszej szkoły puszki z karmą, ręczniki i koce do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach. Zebraliśmy ponad 70 puszek, sporą ilość koców i ręczników.

Sylwia Lenda

Więcej…

POMAGAMY

20 grudnia zakończyliśmy zbiórkę dla Domu Samotnej Matki w Żarach. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania produktów spożywczych, środków czystości, kocyków, ubranek i zabawek. Uczniowie Patryk Białowąs i Marcin Skręta dostarczyli zebrane rzeczy do DSM. Wiemy, że warto pomagać, a ta pomoc jest potrzebna nie tylko w czasie świąt.

Alicja Kohlman

Więcej…

Strona 1 z 2

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ