Szkoła Podstawowa w Bieniowie

W KOTLINIE KŁODZKIEJ

W dniach 11-13 października klasa 3 gimnazjum uczestniczyła w wycieczce w Kotlinę Kłodzką. Podczas wycieczki młodzież zwiedziła trasę podziemną w kopalni węgla kamiennego w Nowej Rudzie i jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie. W programie wycieczki było również wejście na Masyw Śnieżnika oraz spacer po skalnym mieście w Adrspach. Mimo niesprzyjającej pogody uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Opiekunami imprezy byli: Pani Justyna Wojtaszewska, Pan Paweł Janus oraz wychowawca klasy Pan Artur Pięta.

Więcej…

KAMPANIA "MĄDRZE KUPUJESZ I SEGREGUJESZ..."

Uczniowie klasy II gimnazjum wzięli udział w konkursie ekologicznym w ramach kampanii „Mądrze kupujesz i segregujesz-odpady redukujesz”, zorganizowanym przez ZZO Marszów oraz Łużycki Związek Gmin. Makieta przedstawiająca etapy „życia” odpadów od chwili ich powstania, aż do ponownego wykorzystania, przygotowana została z surowców wtórnych.

Wykonał ją zespół w składzie: Konrad Antosz, Julia Baryła, Maciej Motyl, Gracjan Ostrowski i Tymoteusz Więckiewicz pod opieką Pani J. Stróż. Gratulujemy wyróżnienia i zajęcia IV miejsca!

Więcej…

III GMINNY PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

10 listopada w Lubanicach odbył się III Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej. Szkołę reprezentował zespół „Niezłomne” w składzie: Julia Ślecka, Aleksandra Woźniak, Gabriela Urszulak, Karolina Ostrowska i Julia Kuros. Nasze fantastyczne dziewczyny już po raz trzeci uzyskały tytuł LAUREATA. Opiekunem był Pan Piotr Brudny.

Gratulujemy!

Więcej…

SAMOLOTEM DO STOLICY

Tego jeszcze nie było!!! 15 listopada uczniowie gimnazjum uczestniczyli w niecodziennej wycieczce szkolnej. Pierwszy raz w historii szkoły środkiem transportu był samolot. Wczesnym rankiem (bardzo wczesnym ;) wyjechaliśmy autobusem na lotnisko im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, na którym pomyślnie przeszliśmy odprawę celną i w ciągu niecałej godziny, samolotem Boeing-linii pasażerskich Ryan Air, znaleźliśmy się w stolicy. W Warszawie zwiedziliśmy Stadion Narodowy. Przeszliśmy z przewodnikiem trasę piłkarza, a następnie wjechaliśmy na najwyższe piętro Pałacu Kultury. Potem udaliśmy się na Stare Miasto, nie omijając żadnych zabytków. O godzinie 18 wylecieliśmy z Warszawy do Wrocławia. Największe emocje podczas tej wyprawy towarzyszyły nam przed wejściem do samolotu. Każdy musiał odszukać swoje miejsce, zapiąć pasy, wysłuchać instrukcji stewardess i przygotować się do startu. W drodze powrotnej, po wylądowaniu, mogliśmy jeszcze zobaczyć kabinę pilota. Wszystko łącznie z lądowaniem było niesamowitym przeżyciem. Nikt z uczestników nigdy jeszcze nie leciał samolotem. To był pierwszy taki wyjazd, ale być może nie ostatni. Organizatorami byli: Panie Sylwia Lenda i Katarzyna Kopernicka oraz Pan Artur Pięta.

Więcej…

NOWI GIMNAZJALIŚCI

18 listopada odbyło się przyjęcie uczniów kl. 1 w poczet gimnazjalistów. Wszyscy pomyślnie przeszli testy sprawnościowo- zręcznościowe, m.in. przekładanie piłeczki pingpongowej za pomocą słomki, karmienie z zawiązanymi oczami, dmuchanie balonów, bieg w gumofilcach, picie mleka z talerzyka, rozwijanie cukierków oraz przedmuchiwanie piłeczki na stronę przeciwnika (tzw. biała bitwa ;) Imprezę przygotowali: Pan Artur Pięta i uczniowie kl. 3.

Więcej…

IX GMINNY KONKURS BOŻONARODZENIOWY

9 grudnia w Olbrachtowie zakończył się IX Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy. Uczennica naszego gimnazjum, Julia Ślecka, zdobyła nagrodę za stroik świąteczny. To już ponad 20 nagroda, jaką zdobyli uczniowie naszej szkoły pod opieką Elżbiety Brudnej w konkursach organizowanych przez Wójta Gminy Żary.

Więcej…

MIKOŁAJKOWA NOCKA W SZKOLE

Z 9 na 10 grudnia nasza drużyna harcerska miała mikołajkową nockę w szkole. Zaczęliśmy od wymiany prezentów, potem były nocne harcowania na dworze, a w przerwie posiłek. Druhny Ola i Julia poprowadziły nocne śpiewogranie. Ostatnim punktem był seans filmowy, niestety, nie dla wszystkich, bo sporą część harcerzy zmorzył sen.

Więcej…

POWIATOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK ŻARY 2016

15 grudnia w auli Szkoły Muzycznej w Żarach odbył się Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Miło nam poinformować, że uczennica kl. 2 gimnazjum, Julia Baryła, otrzymała wyróżnienie za wykonanie nastrojowego utworu „Bóg się narodził”. W dniu 17 grudnia Julia reprezentowała szkołę w Koncercie Laureatów, na scenie przy żarskim ratuszu podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Więcej…

GMINNA WIGILIA

16 grudnia w świetlicy wiejskiej w Złotniku odbyło się spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Ze sceny popłynęły przepiękne kolędy w wykonaniu grupy „Siódemka” w składzie: Julia Ślecka, Aleksandra Woźniak, Karolina Ostrowska i Gabriela Urszulak.

Więcej…

PROJEKT "CYBERNAUCI"

Cybernauci- kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci to projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Projekt finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. W I półroczu w projekcie brali udział uczniowie gimnazjum oraz nauczyciele.

Więcej…

Strona 1 z 2

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ