Szkoła Podstawowa w Bieniowie

ZIMOWE INO

6 lutego 2. Drużyna Harcerska „Nirvana" uczestniczyła w INO (Impreza na orientację), która odbyła się w Zielonym Lesie. Zabawa zaczęła się pod wieżą Bismarcka. Naszą drużynę reprezentował patrol "Stalowe Wilki" w składzie: Aleksandra Woźniak, Julia Ślecka, Karolina Ostrowska, Adam Porzucek, Błażej Błażków oraz absolwenci naszej szkoły Arkadiusz Porzucek i Kacper Sokulski. Opiekunem drużyny był druh Piotr Brudny. Patrol zajął I miejsce. Po wielkiej wyprawie z mapą przez las przyszedł czas na końcowe wspólne ognisko.

Zachęcamy uczniów do wstąpienia w nasze szeregi :)

2. DH „Nirvana"

Więcej…

"NA WŁASNE KONTO" - WIZYTA W BANKU

8 lutego uczniowie biorący udział w projekcie „Na Własne Konto" wybrali się z wizytą do Banku Zachodniego WBK w Żarach. W czasie wizyty poznali różne produkty bankowe, także te adresowane do osób od 13 roku życia. Uczniowie dowiedzieli się, jakie wymagania stawiane są osobom chcącym pracować w banku oraz jak wygląda ścieżka kariery w takiej instytucji.

Więcej…

POWIATOWY FINAŁ W UNIHOKEJU

11 lutego w Gimnazjum nr 4 w Żarach odbył się Powiatowy Finał w unihokeju chłopców. Występująca w tym turnieju reprezentacja naszego gimnazjum zajęła I miejsce pokonując w finale zespół gospodarzy 3:0. W finałach wystąpiło 6 drużyn. Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Korona, Marek Chabiniak, Michał Winnicki, Krzysztof Wiliński, Rafał Lato, Jakub Kaźmierski oraz Patryk Stachowski. Opiekunem drużyny był Pan Artur Pięta.

Życzymy powodzenia w zawodach rejonowych!

Więcej…

X TURNIEJ O PUCHAR STAROSTY ŻARSKIEGO
I WÓJTA GMINY LIPINKI ŁUŻYCKIE

26 lutego w Lipinkach Łużyckich odbył się X Turniej o Puchar Starosty Żarskiego i Wójta Gminy Lipinki Łużyckie. W turnieju uczestniczyło 12 drużyn z powiatu żarskiego, w tym z Gimnazjum nr 1 w Bieniowie. W tak mocno obsadzonym turnieju drużyna naszej szkoły zdobyła II miejsce, ulegając jedynie gospodarzom w finale 2:1. Szkołę reprezentowali: Kacper Dobrucki, Patryk Stachowski, Michał Winnicki, Rafał Lato, Marek Chabiniak, Krzysztof Wiliński, Jakub Kaźmierski. Opiekunem zespołu był Pan Artur Pięta.

Gratulujemy!

Więcej…

LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI - ELIMINACJE POWIATOWE

15 marca uczennica naszej szkoły, Julia Ślecka, po zaprezentowaniu fragmentu powieści „Poczwarka” Doroty Terakowskiej, zdobyła wyróżnienie w Powiatowych Eliminacjach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się w Sali Widowiskowej Żarskiego Domu Kultury.

Gratulujemy!

Więcej…

PIŁKA NOŻNA - GIMNAZJADA

W dniach 21- 22 i 25 kwietnia reprezentacja chłopców naszego gimnazjum uczestniczyła w turniejach piłki nożnej w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży- Gimnazjady. W czwartek 21 kwietnia zespół naszej szkoły wygrał zawody gminne.

22 kwietnia w Lubsku odbywały sie powiatowe półfinały, w których nasi uczniowie uzyskali awans do zawodów finałowych, wygrywając wszystkie swoje mecze z drużynami z Tuplic, Brodów oraz Lubska. W finale powiatowym drużyna naszego gimnazjum zajęła II miejsce, uzyskując awans do zawodów rejonowych, za rówieśnikami z GIM-3 Żary a przed zespołami z Trzebiela i Brodów. Szkołę reprezentowali: Dominik Korona, Marek Chabiniak, Krzysztof Wiliński, Patryk Stachowski, Jakub Kaźmierski, Kacper Dobrucki, Rafał Lato i Tomasz Górecki. Opiekunem był Pan Artur Pięta.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach :)

Więcej…

DZIEŃ OTWARTY 2016 - GIMNAZJUM

6 maja uczniowie klas VI ze szkół w Złotniku i Bieniowie uczestniczyli w Dniu Otwartym naszego gimnazjum. W czasie pobytu:

  • obejrzeli film nakręcony przez uczniów,
  • wzięli udział w zabawach geograficzno- historycznych,
  • poznali budowę ciała człowieka,
  • dekorowali wielkiego motyla,
  • próbowali specjałów kuchni niemieckiej i angielskiej,
  • pląsali wspólnie z harcerkami,
  • zobaczyli galerię żywych obrazów,
  • rozegrali mecz piłki nożnej.

Oto fotorelacja.

Więcej…

LEKKOATLETYKA

18 maja odbyły się powiatowe zawody w lekkoatletyce. Naszą szkołę reprezentował Miłosz Jędrkowiak, który zdobył trzecie miejsca w dwóch konkurencjach (rzut oszczepem i rzut dyskiem). Uzyskany wynik dał mu awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 14 czerwca w Słubicach. Życzymy powodzenia!

Więcej…

GIMNAZJALNA NOCKA W SZKOLE

Wieczór i noc z 31 maja na 1 czerwca uczniowie gimnazjum spędzili w szkole. Organizatorem imprezy był samorząd uczniowski, a w programie zaplanowano ognisko, dyskotekę i pogaduchy do samego rana. Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni, po nieprzespanej nocce przystąpili do zmagań sportowych.

Więcej…

FINAŁ LOM W LEKKIEJ ATLETYCE

14 czerwca w Słubicach odbył się finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce W zawodach uczestniczył Miłosz Jędrkowiak, który zajął 7 miejsce w rzucie oszczepem (na 21 startujących w kat. oszczep M 600g).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…

Strona 1 z 2

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ