Szkoła Podstawowa w Bieniowie

INTEGRACJA W KUCHNI

25 września uczniowie klasy 1 gimnazjum spotkali się na wspólnym gotowaniu w szkolnej kuchni. W jadłospisie dominowały potrawy z makaronu. Młodzież podzielona na grupy przygotował swoje dania popisowe (m.in. lasagne, makaron z kurczakiem i szpinakiem oraz makaron na słodko z twarogiem). Nie zabrakło również własnoręcznie wykonanego deseru, na który podano pyszny jabłecznik. Przygotowując kolację uczniowie świetnie się bawili, a wszystko smakowało wyśmienicie (obyło się bez zatruć i rewolucji żołądkowych)

Katarzyna Kopernicka

Więcej…

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

13 października uczniowie wszystkich klas gimnazjum wzięli udział w warsztatach dotyczących profilaktyki uzależnień. Warsztaty prowadzili specjaliści z Pracowni  Profilaktycznej Krokus z Krakowa. Uczniowie dowiedzieli się jakie są konsekwencje karne zażywania, posiadania, sprzedawania czy wytwarzania środków odurzających.  Wskazano im również jak i gdzie szukać pomocy i jak można pomóc osobom uzależnionym. Uczniowie aktywnie brali udział w warsztatach.

Więcej…

JESTEŚMY GIMNAZJALISTAMI!

27 października odbyło się Pasowanie na gimnazjalistę. Uczniowie klasy I  przeszli test zwinnościowo-zręcznościowy, a następnie złożyli ślubowanie. Nad całością czuwała Pani U. Polit wraz z uczniami kl. III. Oto fotorelacja.

Więcej…

KONKURS BOŻONARODZENIOWY

11 grudnia w Olbrachtowie odbyło się podsumowanie VIII Gminnego Konkursu Bożonarodzeniowego. Uczennica II klasy gimnazjum, Aleksandra Woźniak, zdobyła nagrodę w kategorii ozdoby choinkowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…

GMINNY TURNIEJ WIEDZY O JANIE PAWLE II

21 grudnia w bibliotece w Grabiku odbył się Gminny Turniej Wiedzy pod hasłem „Rok 2015 rokiem Jana Pawła II”. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Aleksandra Woźniak, Julia Ślecka, Gabriela Urszulak, Adrianna Magiełda. Miło nam poinformować, że zespół zajął I miejsce. Plakat „Wy jesteście przyszłością świata” wykonała Weronika Wilińska.

Gratulujemy

Więcej…

PROJEKT "NA WŁASNE KONTO"

Już po raz drugi uczniowie naszego gimnazjum zostali zakwalifikowani do projektu edukacji ekonomicznej Na Własne Konto. Organizatorem i pomysłodawcą jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w Warszawie. Koncepcja dydaktyczna i metodologiczna powstała we współpracy ze specjalistami ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Projekt jest dofinansowany przez Narodowy Bank Polski.

Więcej…

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ZŁOTNIKU

17 stycznia w Złotniku odbyła się impreza środowiskowa zorganizowana z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nasze gimnazjum reprezentowały uczennice kl. 2- Aleksandra Woźniak, Julia Ślecka i Gabriela Urszulak, które zaśpiewały kolędy. Za swój występ dziewczęta otrzymały „Anioła Wdzięczności”.

Urszula Polit

Więcej…

REALIZACJA PROJEKTU "NA WŁASNE KONTO"

W czasie pierwszego tygodnia ferii zimowych najbardziej pilni uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w zajęciach prowadzonych w ramach projektu „Na Własne Konto”. Projekt ma na celu poszerzenie wiedzy ekonomicznej, kształtowanie postaw przedsiębiorczych i umiejętności planowania własnej ścieżki zawodowej wśród młodzieży. Zmierzyliśmy się z 4 modułami.

Więcej…

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ