Szkoła Podstawowa w Bieniowie

SZKOŁA NOCĄ

Szkoła to nie tylko miejsce nauki. Wieczór i noc z 13 na 14 marca uczniowie klasy drugiej spędzili w szkole. Mieli okazję do wspólnej zabawy i integracji. Wiele emocji wywołał nocny bieg po szkole, a także mecze rozegrane w sali gimnastycznej. Uczniowie obejrzeli również adaptację filmową „Quo vadis”. Oto fotorelacja.

Więcej…

PODSUMOWANIE KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy trzeciej naszego gimnazjum, Aron Raszewski, reprezentował szkołę w eliminacjach wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty i uzyskał:

  • tytuł laureata (konkurs z chemii),
  • tytuł finalisty (konkurs z matematyki),
  • tytuł finalisty (konkurs z fizyki).

Gratulujemy!!!

Więcej…

COCA-COLA CUP 2015

29 kwietnia drużyna chłopców naszego gimnazjum wzięła udział w kolejnym etapie rozgrywek Coca-Cola Cup 2015, który odbył się w Tomaszowie. Podczas turnieju nasza drużyna zremisowała 2:2 z zespołem z ZS nr 2 Żagań i 0:0 z  ZS w Tomaszowie, a wygrała 3:0 z ZS Szprotawa. W klasyfikacji końcowej zespół zajął 2 miejsce i uzyskał awans do turnieju wojewódzkiego.

Szkołę reprezentowali: Kamil Włodarczyk, Jakub Zielonka, Patryk Stachowski, Krzysztof Wiliński, Jakub Kaźmierski, Dominik Korona, Marek Chabiniak, Sebastian Wasilewski, Tomasz Górecki.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w turnieju wojewódzkim!

Artur Pięta

Więcej…

DZIEŃ OTWARTY W GIMNAZJUM

11 maja uczniowie klas VI ze szkół w Złotniku i Bieniowie spotkali się na Dniu Otwartym w naszym gimnazjum. W trakcie pobytu m. in.: obejrzeli przedstawienie w wykonaniu grupy teatralnej „Siódemka”, galerię żywych obrazów, wzięli udział w biegu „terenowym” z nagrodami. Oto fotorelacja.

Więcej…

ORTOGRAFICZNA CORRIDA 2015

O tym, że nasi gimnazjaliści uwielbiają łamigłówki ortograficzne nikomu nie trzeba przypominać. 12 maja czworo uczniów naszego gimnazjum: Weronika Wilińska, Katarzyna Kazimierowska, Marta Rewaj oraz Arkadiusz Porzucek reprezentowali szkołę na Ortograficznej Corridzie 2015 w Zespole Szkół w Grabiku.

Więcej…

KONKURS POLACY NA FRONTACH II WOJNY ŚWIATOWEJ

14 maja uczniowie klasy III naszego gimnazjum- Magdalena Nowicka, Marta Rewaj i Arkadiusz Porzucek- uczestniczyli w II edycji konkursu „Polacy na frontach II wojny światowej”. Organizatorem było Muzeum Pogranicza Śląsko- Łużyckiego w Żarach. Miło nam poinformować, że Marta i Arek zajęli ex aequo III miejsce. Opiekunem był Pan M. Kuros.

Gratulujemy :)

Więcej…

GIMNAZJADA (POWIATY)

15 maja w Lubsku odbyły się rozgrywki Powiatowej Gimnazjady w piłce nożnej chłopców. Zespół naszego gimnazjum zdobył III miejsce występując w składzie: Dominik Korona, Rafał Chomont, Marek Chabiniak, Jakub Zielonka, Jakub Kaźmierski, Krzysztof Wiliński, Tomasz Górecki, Sebastian Wasilewski,  Patryk Stachowski, Kacper Dobrucki. Opiekunem zespołu był Pan A. Pięta.

Gratulujemy :)

Więcej…

KONKURS O UE I NATO

26 maja w sali konferencyjnej Muzeum Pogranicza Śląsko- Łużyckiego w Żarach odbył się konkurs Wiem wszystko o Unii Europejskiej. Nasze gimnazjum reprezentowali Magdalena Nowicka i Arkadiusz Porzucek. Arek zajął IV miejsce z wynikiem 47 pkt. Opiekunem był Pan M. Kuros.

Gratulujemy :)

Więcej…

FINAŁ COCA-COLA CUP 2015

28 maja w Zielonej Górze odbył się finał Coca-Cola Cup 2015. Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w zawodach zajmując miejsca 5-8. Zważywszy na to, że większość zespołu to uczniowie klasy pierwszej, uznajemy to za duży sukces. Zespół z Bieniowa wystąpił w składzie: Tomasz Górecki, Kamil Włodarczyk, Jakub Zielonka, Dominik Korona, Sebastian Wasilewski, Krzysztof Wiliński, Jakub Kaźmierski, Marek Chabiniak. Opiekunem zespołu był Pan A. Pięta.

Więcej…

VI SPŁYW KAJAKOWY

W dniach 8-10 czerwca w ramach Miesiąca Turystyki w naszym gimnazjum,  odbył się spływ kajakowy. Jak co roku pływaliśmy po rzekach na Pojezierzu Wałeckim- Piławie i Dobrzycy. Cieszy duża liczba uczestników na spływie, zwłaszcza, że chętnie uczestniczą w nim nasi absolwenci. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że spływ był udany. W spływie uczestniczyły 34 osoby, którymi opiekowali się: Ala Słomińska, Pani Sylwia Lenda oraz Panowie Marcin Kuros i Artur Pięta.

Więcej…

Strona 1 z 2

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ