Szkoła Podstawowa w Bieniowie

WYCIECZKA INTEGRACYJNA

W dniach 30 września- 2 października uczniowie klasy pierwszej gimnazjum wraz z wychowawcą Panem Arturem Piętą oraz Panem Pawłem Janusem przebywali na trzydniowej wycieczce w Szklarskiej Porębie. Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego. Uczniowie podziwiali Góry Izerskie, wchodząc na Wysoki Kamień, a także Góry Karkonoskie, zdobywając Szrenicę. Wieczorami odbywały się zajęcia integracyjne a w wolnych chwilach młodzież grała w tenisa stołowego, bilarda, piłkarzyki. Wycieczka wszystkim się podobała i sprawiła wiele radości.

Więcej…

XIV GIMNAZJADA INFORMATYCZNA

18 października nasi uczniowie, Arkadiusz Porzucek i Aron Raszewski, uczestniczyli w XIV GIMNAZJADZIE INFORMATYCZNEJ organizowanej w Gimnazjum nr 2 w Żarach. Konkurs składał się z dwóch części: testu wiedzy ogólnej i tworzenia strony w języku HTML.

W przerwie na uczestników czekała niespodzianka- zajęcia fitness. Uczniowie naszego gimnazjum zdobyli najwięcej punktów w klasyfikacji ogólnej i zajęli I miejsce.

Opiekunem drużyny był Pan Piotr Brudny.

Gratulujemy!

Więcej…

OTRZĘSINY ŚWIEŻAKÓW

21 października odbyło się Pasowanie na Gimnazjalistę. Uczniowie klasy pierwszej świetnie się bawili biorąc udział w konkursach zwinnościowo-zręcznościowych, m.in. przekładanie piłeczki pingpongowej za pomocą słomki, jazda na deskorolce, picie na czas napoju z butelki ze smoczkiem, karmienie z zawiązanymi oczami partnera bitą śmietaną. W części oficjalnej młodzież złożyła ślubowanie. Imprezę przygotowali i poprowadzili Pani Justyna Wojtaszewska oraz Pan Artur Pięta. W organizację uroczystości włączyli się również uczniowie klasy trzeciej.

Więcej…

II GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

30 października odbył się w naszej szkole po raz drugi Gminny Konkurs Matematyczny. Wzięli w nim udział nasi uczniowie oraz uczniowie gimnazjum w Mirostowicach. I miejsce w konkursie zajęli Aron Raszewski i Paweł Najdek z gimnazjum w Bieniowie.

Gratulujemy!

Więcej…

GIMNAZJADA - UNIHOKEJ CHŁOPCÓW

16 stycznia, w ramach Gimnazjady, odbyły się zawody powiatowe w unihokeju chłopców. W turnieju uczestniczyła drużyna naszego gimnazjum. Zajęła ona II miejsce, uzyskując jednocześnie awans do zawodów na szczeblu regionalnym. Zawody w żarskich Kunicach wygrało gimnazjum z Łęknicy przed zespołami z Bieniowa, Żar, Brodów i Tuplic.

Życzymy powodzenia na dalszym etapie rozgrywek.

Więcej…

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ