Szkoła Podstawowa w Bieniowie

KONKURS PLASTYCZNY

Uczennica klasy III b naszego gimnazjum, Danuta Chomont, zdobyła 3 miejsce w konkursie plastycznym Krajobraz przyrodniczy i kulturowy mojej małej ojczyzny. Gratulujemy!!!

Więcej…

LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI

6 marca w sali widowiskowej ŻDK odbyły się Eliminacje Powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Jury, po wysłuchaniu 26 prezentacji w III grupie wiekowej (gimnazja), postanowiło wyróżnić uczennicę naszej szkoły- Aleksandrę Mazur.

Gratulujemy!

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

27 marca grupa teatralna „Siódemka” uczestniczyła w Przeglądzie Teatrów Szkolnych zorganizowanym po raz pierwszy w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Żarach. 11 dziewcząt z naszego gimnazjum pod opieką Pani U. Polit przedstawiło sztukę pt. „Coś”, opowiadającą historię pewnego przedmiotu, który poszukuje swojej tożsamości. W roli tytułowej wystąpiła: Aleksandra Mazur.

Więcej…

DZIEŃ OTWARTY

7 kwietnia uczniowie klas VI ze szkół w Złotniku i Bieniowie spotkali się na Dniu Otwartym w naszym gimnazjum. W trakcie pobytu m. in.: obejrzeli występ grupy teatralnej „Siódemka”, rozegrali mecze (piłka nożna chłopców i piłka siatkowa dziewcząt), zobaczyli ciekawe doświadczenia chemiczne, wzięli udział w quizie interdyscyplinarnym z nagrodami. Oto fotorelacja.

Więcej…

IV OKRA IGIEŁKA

Na IV Ogólnopolski Konkursu Rękodzieła Artystycznego IGIEŁKA organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu zostały wysłane z naszego gimnazjum 4 prace. Nagrodę w kategorii uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zdobyła Marta Tychowska (haft krzyżykowy i liniowy), a wyróżnienie- Oliwia Bilińska (haft matematyczny).

Gratuluję i zachęcam do udziału w innych ogłaszanych konkursach.

Więcej…

KOLEJNY SUKCES LITERACKI

Uczniowie naszego gimnazjum otrzymali wyróżnienia w XXX Międzynarodowym Konkursie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży:
- Marta Tychowska (kl. 3a) w kat. poezja za wiersz „Dłonie”,
- Paweł Najdek
(kl. 2) w kat. proza za utwór „Dom nadziei”.

Gratulujemy talentu literackiego!

Więcej…

GIMNAZJADA - PÓŁFINAŁY

5 maja na Syrenie w Żarach w ramach Gimnazjady odbyły się półfinały w piłce nożnej chłopców. Drużyna naszego gimnazjum zajęła II miejsce wyprzedzając rówieśników z Lipinek Łużyckich, Trzebiela oraz Gimnazjum nr 4 w Żarach. Zawody wygrała drużyna z Gimnazjum nr 3 w Żarach. Do finału powiatowego awansowały 2 pierwsze drużyny.

W naszej drużynie grali: Kacper Sokulski, Rafał Chomont, Kamil Włodarczyk, Jakub Zielonka, Patryk Białowąs, Jacek Sakuta, Michał Urszulak. Opiekunem chłopców jest Pan A. Pięta.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w Lubsku!

I GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY CORRIDA 2014

13 maja w Zespole Szkół w Grabiku odbył się I Gminny Konkurs Ortograficzny Corrida 2014, w którym uczestniczyli uczniowie z gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Rozkrut (kl. 3a) oraz Paweł Najdek i Aron Raszewski (kl. 2).

Paulina okazała się bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce, natomiast na II miejscu uplasował się Aron.

Gratulujemy!

Więcej…

SREBRNA BALLADYNA 2014 DLA SIÓDEMKI

Grupa teatralna Siódemka spektaklem COŚ zaintrygowała jurorów Powiatowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Żarach, którzy 14 maja przyznali jej drugą nagrodę, czyli SREBRNĄ BALLADYNĘ. Skład dziewczęcy, występujący już trzy lata, został tym razem wzmocniony o dwóch chłopców z kl. VI, którzy dobrze poradzili sobie z rolami.

A oto obsada aktorska: Aleksandra Mazur- tytułowe COŚ, Oliwia Bilińska, Magdalena Kujawska, Magdalena Główka, Ewelina Paczwa, Danuta Chomont, Adrianna Kaźmierczak, Weronika Zakowicz, Katarzyna Kuczak, Krzysztof Wiliński, Dominik Korona. Nieobecne były Natalia Wieliczko i Ewa Sadowa, będące wcześniej w obsadzie przedstawienia.

Brawa dla naszych aktorów!

Urszula Polit

Więcej…

MOJE DRUGIE ŚNIADANIE

28 maja odbyła się druga część imprezy promującej zdrowy styl życia, która była przeznaczona dla uczniów gimnazjum. Zdrowe odżywianie jest ważną częścią zdrowego stylu życia, dlatego każda klasa przedstawiła krótką prezentację multimedialną Moje drugie śniadanie oraz przygotowała zdrową sałatkę z sezonowych warzyw i owoców. Mogliśmy posmakować zielonej sałaty w sosie winegret i pysznych owoców w sosie jogurtowym. Zdrowe samodzielnie wykonane sałatki smakowały wyjątkowo. Wszyscy uczniowie zaangażowani w organizację imprezy zostali nagrodzeni.

Więcej…

Strona 1 z 2

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ