Szkoła Podstawowa w Bieniowie

JESIENNY BIWAK W LEŚNYM DWORZE

W dniach 18-20 października harcerze z 2 DSH „Nirvana” funkcjonującej przy naszym gimnazjum brali udział w jesiennym biwaku w „Leśnym Dworze” w Świbnej.

Więcej…

HALLOWEEN PO HARCERSKU

W dniach 8-10 listopada harcerki z naszej szkolnej 2DSH "Nirvana" ponownie odwiedziły "Leśny Dwór" w Świbnej. Tym razem biwak odbywał się pod hasłem "Halloween po harcersku". W piątkowy wieczór, po przydzieleniu do pokoi, wszyscy udali się na świecowisko. Śpiewy i pląsy sprawiły, że na każdej twarzy zagościł szeroki uśmiech.

Więcej…

HARCERSKI BIEG PATROLOWY

11 listopada harcerze z 2 DSH "Nirwana" działającej przy naszym gimnazjum wzięli udział w żarskim biegu patrolowym "Mamy Niepodległą".

Więcej…

GMINNA DEBATA

15 listopada w filii GBP w Grabiku odbyła się III Gminna Debata Gimnazjalisty ph. Rok 2013 rokiem Juliana Tuwima. W debacie uczestniczyli uczniowie klasy II gimnazjum- Amadeusz Szajkowski, Paweł Najdek i Tomasz Chabiniak wraz z nauczycielką języka polskiego, Panią Justyną Wojtaszewska.

Więcej…

XIV OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI O SREBRNY LIŚĆ CHMIELU

16 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej- Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach odbyła się Gala Finałowa XIV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o Srebrny Liść Chmielu, który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością w poetyckim świecie. Nagrodzono i wyróżniono 16 uczestników. Wśród nich znalazła się uczennica klasy III b Zespołu Szkół w Bieniowie Magdalena Kujawska, która zajęła II miejsce w kat. dzieci i młodzież do lat 15. Opiekunem była Pani Justyna Wojtaszewska.

Gratulujemy!!!

Więcej…

PRZYJĘCIE DO BRACI GIMNAZJALNEJ

18 listopada odbyło się przyjęcie do braci gimnazjalnej uczniów klasy I. Kandydaci musieli wykonać skomplikowane zadania, m. in. rysowanie kota, strzelanie z baloników, przenoszenie piłeczki do kubka za pomocą słomki, konsumowanie jabłka, dmuchanie „dychy”. Nad całością czuwał Pan Artur Pięta. Zapraszamy do fotogalerii.

Więcej…

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

20 listopada odbył się w naszej szkole finał Gminnego Konkursu Matematycznego W świecie matematyki. W konkursie I miejsce zajęły Oliwia Bilińska i Marta Tychowska, II- Katarzyna Kowalewska z Gracjanem Pisarskim, a III- Ewa Manaj i Anna Żychowska oraz Katarzyna Kazimierowska w parze z Krzysztofem Wilińskim (uczniem klasy 6-tej), który godnie zastąpił swoją chorą siostrę- Weronikę.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…

GMINNE ZAWODY W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT

21 listopada w Mirostowicach Dolnych odbyły się gminne zawody w siatkówce dziewcząt. Drużyna naszego gimnazjum zajęła I miejsce, wygrywając mecze z zespołami z Mirostowic (II m-sce) oraz Grabika (III m-sce). Zespół wystąpił w składzie: Paulina Pysznik, Aleksandra Mazur, Joanna Kulasz, Paulina Rozkrut, Ewa Sadowa, Weronika Białowąs, Aleksandra Kozaczyńska, Katarzyna Kazimierowska. Opiekunem był Pan Artur Pięta.

Życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach!

Więcej…

GMINNE ZAWODY W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW

28 listopada w Mirostowicach Dolnych odbyły się gminne zawody w siatkówce chłopców. Drużyna naszego gimnazjum zajęła I miejsce i tym samym będzie reprezentować gminę Żary na zawodach powiatowych, które odbędą się w Lubsku w dniu 4 grudnia. Zwycięski zespół reprezentowali: Konrad Baryła, Kamil Markulak, Michał Urszulak, Jacek Sakuta, Rafał Chomont, Marcin Stora, Hubert Stroka, Jakub Zielonka. Opiekunem zespołu był Pan Artur Pięta.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!!

Więcej…

REALIZACJA PROGRAMU "NA WŁASNE KONTO"

W pierwszym tygodniu ferii uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w zajęciach realizowanych w ramach programu Na własne konto, przygotowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Celem projektu było poszerzenie wiedzy ekonomicznej, kształtowanie postaw przedsiębiorczych i umiejętności planowania własnej ścieżki zawodowej wśród uczniów gimnazjum z terenów wiejskich.

Więcej…

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ