Szkoła Podstawowa w Bieniowie

II EDYCJA SZKOLNEGO TURNIEJU DARTA

13 maja zakończyła się II edycja Szkolnego Turnieju Darta. Uczestniczyły w nim 34 osoby. Po zapisach odbyło się losowanie par turniejowych i wpisanie ich do drabinki wg numerów z listy. Organizacją turnieju zajęli się uczniowie klasy V- Filip Januszewski oraz Miłosz Miciniowski. Odpowiadali oni za zapisy, losowanie, plakaty oraz sędziowanie zdecydowanej większości meczów. Mecze odbywały się na przerwach. Jeden mecz to jedna runda od zera do 300 pkt. Kto pierwszy uzyskał 300 lub więcej punktów przechodził do dalszej fazy.

Półfinały oraz mecze o miejsca na podium były dłuższe. Aby wygrać mecz należało wygrać 2 rundy do 300 pkt, czyli dwa tzw. legi. W meczu o III miejsce Hania Fraszewska pokonała Wiktora Dewo. W finale po bardzo zaciętym meczu Miłosz Najdek pokonał Filipa Januszewskiego 2:1. Na uwagę zasługuje fakt, że Miłosz we wstępnej fazie turnieju ze względu na kontuzję, rzucał lewą ręką. Z kolei dla Filipa Januszewskiego był to już drugi występ w finale. Tym razem nie okazał się wygrany.

Dziękuję wszystkim za udział, gratuluję wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom. Wielkie podziękowania dla Miłosza i Filipa za zaangażowanie w organizację turnieju. Zapraszam na kolejną edycję darta w przyszłym roku szkolnym.

D. Michalewicz

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ