Szkoła Podstawowa w Bieniowie

2021-2022 - II półrocze (SP)

MALI KUCHARZE

Nasze przedszkolaki postanowiły wykorzystać okazję, że 9 lutego był Dzień pizzy i pod okiem Pani Marioli oraz Pani Agnieszki przygotowały pyszną pizzę oraz zdrowe śniadanie.

Więcej…

BALE KARNAWAŁOWE 2022

W środę, 16 lutego, uczniowie klas I-III bawili się na karnawałowych balach przebierańców. Oto fotorelacja.

Więcej…

BOHATERON - WŁĄCZ HISTORIĘ!

Nasi uczniowie brali udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON- włącz historię!, upamiętniającej 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. 16 lutego otrzymaliśmy podziękowanie od organizatorów.

Więcej…

DZIEŃ KOTA 2022

17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto, Dzień kota. W tym dniu przedszkolaki i dzieci z klasy I dowiedziały się wielu ciekawostek na temat życia kotów, wysłuchały opowiadań, wykonały prace plastyczne i zrobiły sobie sesję zdjęciową.

Więcej…

ZAKOŃCZENIE KARNAWAŁU U PRZEDSZKOLAKÓW

W poniedziałek, 28 lutego, przedszkolaki hucznie zakończyły karnawał wielkim balem przebierańców. W tym dniu wszystkie dzieci miały piękne stroje karnawałowe, były to postaci z bajek, filmów. Przy wesołej muzyce i śpiewach przedszkolaki świetnie się bawiły, były też konkursy, tańce, sesja fotograficzna i oczywiście słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice. Oto fotorelacja.

H. Cieślak

Więcej…

SZKOŁA POZYTYWNEGO MYŚLENIA W STYCZNIU I W LUTYM

Zadanie certyfikacyjne w styczniu dotyczyło komunikacji i technologii w naszym życiu. W tym celu w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu w klasach V-VIII wykorzystaliśmy formularz badawczy. W ten sposób wychowawcy pozyskali informację o tym, co dla młodych osób jest ważne i jednocześnie mogli dostrzec zagrożenia, o których uczniowie nie wspominają.

Więcej…

SZKOLNY TURNIEJ DARTA - I EDYCJA

Po powrocie do nauki stacjonarnej rozpoczął się Szkolny Turniej Darta. Mogli w nim wziąć udział uczniowie klas 4-8 oraz nauczyciele. Jeszcze przed feriami zimowymi odbyły się zapisy oraz rozlosowano drabinkę turniejową. Mecze odbywały się w dniach 21.02- 18.03 na długich przerwach. W turnieju wzięło udział 25 osób. Uczestnicy rywalizowali w formule count up od 0 do 300 punktów. Zwycięzca meczu awansował do kolejnej rundy. W finale zagrali: Filip Januszewski z klasy 5, Lily Cierech z klasy 4 oraz Pani Ania Antkiewicz. Zwyciężył Filip Januszewski, na drugim miejscu uplasowała się pani Ania Antkiewicz, trzecie miejsce zajęła Lily Cierech.

Gratuluję finalistom oraz dziękuję pozostałym uczniom za wzięcie udziału i zapraszam na kolejną edycję.

D. Michalewicz

Więcej…

WIOSENNE PRZEDSTAWIENIE PRZEDSZKOLAKÓW

24 marca dzieci z oddziału przedszkolnego, starsze i młodsze, przedstawiły rodzicom wiosenne przedstawienie. Przedszkolaki zaprezentowały się w recytacji wierszy, śpiewie piosenek, tańcach oraz grze na instrumentach perkusyjnych. Dzieci samodzielnie przygotowały wiosenne prace plastyczne, które ozdobiły salę przedszkolną. Przedszkolaki wykazały się śmiałością, odwagą, pokonały tremę, a wszystkim dopisywał dobry humor. Brawom nie było końca….

H. Cieślak

Więcej…

DZIEŃ BEZ PLECAKA

25 marca w naszej szkole odbyła się zabawa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski Dzień bez plecaka. W tym dniu uczniowie mogli przynieść do szkoły swoje podręczniki, zeszyty i przybory we wszystkim, tylko nie w plecaku. A to, w co potrafili je spakować widać na zdjęciach.

S. Lenda

Więcej…

ELIMINACJE GMINNE LUBUSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

28 marca w Urzędzie Gminy Żary odbyło się podsumowanie eliminacji gminnych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice naszej szkoły. W kat. klas I-III tytuł laureata jury przyznało Natalii Gzyl, natomiast w kat. klas IV-VI wyróżnienie otrzymała Dagmara Kujawska. Wójt Gminy Żary, nagrodził obie uczennice talonami do Empiku. Natalia otrzymała talon na 200,00 zł, natomiast Dagmara- na 150,00 zł. Natalia będzie reprezentowała szkołę i gminę w dniu 7 kwietnia w eliminacjach powiatowych LKR.

Więcej…

Strona 1 z 4

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ