Szkoła Podstawowa w Bieniowie

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POZYTYWNEGO MYŚLENIA

2 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pozytywnego Myślenia. Jego pomysłodawcą jest amerykańska psycholog, Kirsten Harrell, która zajmuje się wpływem optymistycznego nastawienia na zdrowie. Jej zdaniem, pozytywne myślenie może zdziałać więcej, niż nam się wydaje. Sprawia, że łatwiej radzimy sobie w życiu, jesteśmy szczęśliwi i rzadziej chorujemy. Pozytywne myślenie wpływa bardzo dobrze na stan psychiczny i samopoczucie. Optymistyczne nastawienie do życia pomaga dostrzec wiele dobra w świecie i w innych ludziach, pozwala uwierzyć w siebie, daje motywację do działania, a co za tym idzie korzystnie wpływa na sukcesy w życiu.

Przez cały tydzień, podczas spotkań online z pedagogiem i w szkole, uczniowie poznawali zalety pozytywnego myślenia, uczyli się jak wytrenować. Z pomocą aplikacji Wordwall ćwiczyli formułowanie pozytywnych myśli w trudnych sytuacjach. Następnie indywidualnie, sami dla siebie tworzyli hasła i myśli, które najbardziej mobilizowałyby ich do pozytywnego myślenia.

Sylwia Lenda

Więcej…

BAL KARNAWAŁOWY U PRZEDSZKOLAKÓW

5 lutego nasi najmłodsi doskonale bawili się podczas balu przebierańców. Można tu było spotkać m. in. księżniczki, wróżki, policjantów, szeryfa, pirata, Spidermana, króliczka, kucharza i wiele innych postaci. Zobaczcie sami…

Więcej…

SPORTOWE 1 Z 10

8 lutego odbył się (online) międzyklasowy finał konkursu wiedzy o kulturze fizycznej Sportowe 1 z 10. Finaliści zostali wyłonieni podczas eliminacji klasowych w ramach zajęć wychowania fizycznego. Uczniowie rywalizowali na zasadach podobnych jak w popularnym teleturnieju 1 z 10. Mierzyli się m. in. z pytaniami z zakresu sportu, olimpizmu, zdrowia, turystyki. Pytania były różnorodne, a ich część  została ułożona przez uczniów. Trzeba było wykazać się wiedzą, refleksem, ale także mieć trochę szczęścia.

Więcej…

BALE KARNAWAŁOWE 2021

W piątek, 12 lutego, uczniowie klas I-III bawili się na karnawałowych balach przebierańców. Oto fotorelacja.

Więcej…

KULINARNIE W KLASIE TRZECIEJ

Pizza, jaką znamy, pochodzi z Neapolu, chociaż jako pierwsi podobny do niej placek wypiekali już starożytni Grecy. Na początku podawali go polanego oliwą i posypanego przyprawami, co odróżnia ten specjał od pizzy jedzonej obecnie-   z serem i sosem oraz różnymi dodatkami. Wiadomo, że najlepiej smakuje pizza upieczona samodzielnie. Zatem uczniowie klasy 3 postanowili wypróbować swoje kulinarne talenty i przygotowali przepyszną pizzę.

Anna Kruszwic

Więcej…

DZIEŃ KOTA 2021

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Oto przed wami drapieżne koty i domowe mruczki.

Więcej…

ŚWITEZIANKA

Któż jest młodzieniec? Strzelcem był w borze.
A kto dziewczyna? Ja nie wiem.

Nad tą kwestią zastanawiali się uczniowie klasy VII podczas omawiania utworu Adama Mickiewicza Świtezianka. Przy okazji pracy z tekstem powstały poniższe prace.

Więcej…

MURALE KLASY 7

Klasa 7 na lekcji wychowawczej dyskutowała na temat: Po co się uczyć? Uczniowie wykonali murale. Oto kilka z nich.

E. Brudna

Więcej…

DZIEŃ KOBIET W KLASIE 3

8 marca w klasie trzeciej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. I choć to chłopcy są w naszej klasie w zdecydowanej mniejszości, zorganizowali dziewczynkom piękne niespodzianki. Były kwiaty i słodkie upominki, zabawy i konkursy. Dowiedzieliśmy się, co oznacza i skąd się wzięło imię każdej klasowej koleżanki. Zaś mama Dagmary zaskoczyła nas przepysznym tortem, który zniknął tak szybko, jak się pojawił.

A. Kruszwic

Więcej…

DZIEŃ LICZBY PI 2021

Z okazji Dnia liczby Pi uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty na temat zastosowania matematyki w życiu codziennym. W konkursie zwyciężyła Karolina Romaniak, uczennica klasy 5. Gratulacje!

Więcej…

Strona 1 z 3

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ