Szkoła Podstawowa w Bieniowie

KONKURS WIEDZY EKONOMICZNO-FINANSOWEJ W RAMACH PROJEKTU FERIE Z EKONOMIĄ

Po zakończeniu II etapu projektu Ferie z ekonomią zespół uczniów w składzie: Alicja Poniedziałek, Sara Baryła i Kacper Cybulski przystąpił do konkursu wiedzy ekonomiczno- finansowej, który był przeprowadzany w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej. Uczniowie zmierzyli się z pytaniami z zakresu ekonomii i finansów, które nie były łatwe i wymagały dużo wiedzy nie tylko teoretycznej, ale również praktycznej.

Łącznie do konkursu przystąpiło 141 uczniów, spośród których w kategorii indywidualnej wyłoniono 20 laureatów. Maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosiła 25, a dodatkowym elementem rywalizacji był czas odpowiedzi na pytania. Miło nam poinformować, że Alicja Poniedziałek zajęła I miejsce (24 pkt. w czasie 13 min. 52 sek.), a Sara Baryła- IV miejsce (21 pkt. w czasie 13.48). Obie uzyskały tytuł laureata.

W kategorii drużynowej tytuł laureata został przyznany szkole, w której trzech uczniów zdobyło największą liczbę punktów, przy czym każdy z nich musiał uzyskać nie mniej niż 70% możliwych do zdobycia punktów. Tym samym nasi uczniowie zajęli I miejsce (Ala- 24 pkt., Sara- 21 pkt., Kacper- 19 pkt.), uzyskując łączny wynik 85,33%.

Nagrodą w konkursie indywidualnym są tablety. Nagrodą dla szkoły, laureata w konkursie drużynowym, są środki pieniężne w wysokości 1.500,00 zł z przeznaczeniem na zakup niezbędnego wyposażenia edukacyjnego służącego edukacji ekonomicznej.

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ