Szkoła Podstawowa w Bieniowie

W ZZO MARSZÓW

28 stycznia, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, uczniowie klas 7-8 odwiedzili Zakład Zagospodarowania Odpadów w Marszowie.

Więcej…

MUZYKA Z WAWELSKIEGO GRODU

1 lutego po raz kolejny odwiedzili nas muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego. Tym razem zaprezentowali nam opowieść pt. „Muzyka z wawelskiego grodu”. Przy tej okazji mogliśmy obejrzeć jak wygląda strój krakowski, wysłuchaliśmy opowieści o smoku wawelskim, a także zobaczyliśmy krakowskiego Lajkonika.

Więcej…

JAK ZOSTAĆ POLICJANTEM

4 lutego uczniowie klas 7-8, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Żarach. Dzięki tej wizycie mogli poznać pracę policjantów, m. in. na stanowisku dyżurnego oraz uzyskać informacje o rekrutacji do Policji.

Więcej…

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KL. II

4 lutego uczniowie klasy II przygotowali przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla swoich ukochanych Dziadków i Babć. Na koniec wręczyli im upominki. Życzeniom, uściskom i radości nie było końca. Babciom i Dziadkom dziękujemy za przybycie i jeszcze raz życzymy dużo zdrowia i radości!

J. Ruda

Więcej…

BAL KARNAWAŁOWY 2019

21 lutego uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego bawili się na karnawałowym balu przebierańców. Oto fotorelacja.

Więcej…

WARSZTATY WIELKANOCNE W LUBSKU

27 lutego uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą, odwiedzili podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Lubsku. Tym razem były to warsztaty rękodzielnicze, w trakcie których wykonywali palmy wielkanocne. Wyjazd był również dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. Wiemy, że jeszcze tam wrócimy.

Mirosława Skiba

Więcej…

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI 2019

1 marca w sali widowiskowej Żarskiego Domu Kultury Luna odbył się powiatowy etap Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Miło nam poinformować, że reprezentantka naszej szkoły, uczennica klasy III gimnazjum, Karolina Banasiak, otrzymała tytuł laureata i weźmie udział w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w Żaganiu 29 marca. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Anna Antkiewicz

Więcej…

SPOTKANIE ZE SŁOWEM JANA PAWŁA II 2019

4 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Gminnym Konkursie Recytatorskim Spotkanie ze słowem Jana Pawła II, który odbył się w Zespole Szkół w Grabiku. W kategorii młodszej recytację utworów wielkiego Papieża- Polaka zaprezentowały uczennice klasy IV- Małgorzata Niżnik, Gabriela Lubańska i Karolina Niżnik. W kategorii klas gimnazjalnych reprezentowały nas: Natalia Senyk, Karolina Banasiak, Katarzyna Gil i Gabriela Kaźmierczak. Miło nam poinformować, że Natalia Senyk za recytację utworu Wybrzeża pełne ciszy otrzymała III miejsce, a Karolina Niżnik za utwór To Przyjaciel zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy!

Danuta Gomółka

Więcej…

DIECEZJALNY KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

W dniach 7-8 marca nasi uczniowie wzięli udział w etapie rejonowym Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej- Biblista Junior i Młody Biblista. Pierwszy z nich odbył się w Szkole Podstawowej w Lipinkach Łużyckich. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu Ewangelii wg św. Marka. Filip Tomachów, Hanna Ciesielska i Patrycja Banasiak otrzymali wyróżnienie. W drugim konkursie, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 8 w Żarach uczestniczyli Aurelia Kmiecik i Daniel Śniadecki. Ten konkurs sprawdzał wiedzę z zakresu Księgi Rut i Księgi Tobiasza. Nasi uczniowie otrzymali wyróżnienie.

Gratulujemy.

D. Gomółka

Więcej…

DZIEŃ KOBIET W KL. 2

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Nie mogło zabraknąć chwil na świętowanie. Wszystkie kobietki, te małe i te duże, dziękują chłopcom za życzenia :)

J. Ruda

Więcej…

Strona 1 z 5

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ