Szkoła Podstawowa w Bieniowie

100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wzięliśmy udział w uroczystej akademii. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w Polsce. Obchodzone jest ono dla upamiętnienia 11 listopada 1918 r. kiedy to Nasza Ojczyzna odrodziła się po 123 latach niewoli. Uczniowie zaprezentowali fragmenty poezji patriotycznej przeplatane pieśniami, które towarzyszyły bohaterom walczącym o wolną Polskę, a także przypomnieli zgromadzonym jak doszło do tego, że Polska stała się wolnym krajem. W trakcie akademii wzięliśmy również udział w biciu Rekordu dla Niepodległej, zainicjowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, wraz z Radą Dzieci i Młodzieży przy MEN. O symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

W czasie uroczystości towarzyszyli nam przedstawiciele Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Razem w Bieniowie, którzy jak co roku podziękowali uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za włączenie się w akcję Światełko pamięci (zbiórka zniczy, które 1 listopada zapłonęły na polskich nekropoliach we Lwowie) i przekazali torbę słodkości dla wszystkich uczniów. Akcję Światełko pamięci koordynowała Pani A. Kruszwic, natomiast nad przygotowaniem akademii czuwał Pan G. Kohlman wraz z wychowawcami.


PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ