Szkoła Podstawowa w Bieniowie

GMINNA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

3 września w sali gimnastycznej odbyła się Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019. W czasie uroczystości przyznano stypendia uczniom, którzy osiągnęli wysokie indywidualne wyniki w sporcie. Wójt Gminy Żary wręczył także akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego czterem nauczycielkom ze szkół gminnych.

Więcej…

NARODOWE CZYTANIE 2018

7 września wzięliśmy udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania- akcji społecznej zapoczątkowanej w 2012 roku, która propaguje znajomość literatury. W czasie kolejnych edycji akcji odczytywane były następujące utwory: Pan Tadeusz A. Mickiewicza, Dzieła A. Fredry, Trylogia H. Sienkiewicza, Lalka B. Prusa, Quo vadis H. Sienkiewicza oraz Wesele S. Wyspiańskiego. W 2018 roku czytaliśmy Przedwiośnie S. Żeromskiego. Natomiast przedszkolaki i uczniowie klas młodszych wysłuchali fragmentów literatury dziecięcej.

Więcej…

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2018

20 września dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego po raz kolejny obchodziły swoje święto- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Przedszkolaki śpiewały ulubione piosenki, brały udział w różnych grach i zabawach integracyjnych, wesoło spędzały czas w sali i na palcu zabaw. Każdy dziecko otrzymało pamiątkowy medal, a humory dopisywały przez cały dzień. Były też życzenia dla przedszkolaków i słodki poczęstunek. Oto fotorelacja...

Więcej…

LEŚNA GALERIA OBRAZÓW

27 września uczniowie klasy trzeciej wybrali się z wychowawczynią na wycieczkę do lasu. Celem wycieczki była obserwacja przyrody różnymi zmysłami (wzrokiem, węchem, słuchem, dotykiem). Uczyliśmy się rozpoznawać oraz nazywać krzewy i drzewa. Zbieraliśmy przebarwione liście różnych drzew i krzewów. Następnie ze znalezionych okazów przyrodniczych,  przygotowaliśmy leśną galerię obrazów. Spędziliśmy ciekawie i aktywnie czas na świeżym powietrzu, bawiąc się i ucząc jednocześnie.

Więcej…

DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 2

1 października chłopcy z klasy 2 świętowali Dzień Chłopaka. Z tej okazji koleżanki z klasy przygotowały „na wesoło” drobne upominki. Były również wspólne zabawy i poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Justyna Ruda

Więcej…

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT 2018

4 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji samorząd uczniowski zorganizował konkurs fotograficzny „Selfie z moim pupilem”. Uczennice gimnazjum przygotowały dla najmłodszych makijaż twarzy z postaciami zwierząt. Zebraliśmy też mnóstwo karmy, ręczników i koce, które przekażemy do schroniska. Do naszej akcji przyłączyli się również uczniowie z koła przyrodniczego, którzy własnoręcznie wykonali ulotki i gazetkę ścienną dotyczącą właściwej opieki nad zwierzętami. Ulotki zostały rozdane mieszkańcom Bieniowa.

Sylwia Lenda

Więcej…

W KOTLINIE KŁODZKIEJ

W dniach 3-4 października uczniowie klas V i VII uczestniczyli w wycieczce w Kotlinę Kłodzką. Zwiedzili Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie, Muzeum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu (Starą Kopalnię), zdobyli najwyższy szczyt Gór Stołowych- Szczeliniec Wielki oraz brali udział w warsztatach czerpania papieru w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach- Zdroju. Organizatorami wycieczki byli wychowawcy klas- Pani Elżbieta Brudna i Pan Artur Pięta.

Artur Pięta

Więcej…

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2018

12 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W przygotowanie uroczystego apelu, prowadzonego przez uczennice najstarszych klas, włączyła się cała społeczność uczniowska, a także wychowawcy. W części artystycznej były piosenki dla nauczycieli w wykonaniu przedszkolaków i uczniów klas I-III, taniec w wykonaniu klasy VI oraz szczypta poezji przygotowana przez gimnazjalistów. Nauczyciele otrzymali moc serdecznych życzeń i upominki od Samorządu Szkolnego oraz kwiaty i kosz słodkości od Pani Dyrektor.

Ten dzień był z pewnością szczególny dla Pana Artura Pięty, który w tym roku obchodzi 25-lecie pracy zawodowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Antkiewicz

Więcej…

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLAKI

12 października naszych najmłodszych odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Przygotowali miasteczko ruchu drogowego, w którym dzieci uczyły się bezpiecznych zachowań w ruchu ulicznym. Przedszkolaki utrwalały zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i poruszania się po ulicy. Rozpoznawały i nazywały znaki drogowe oraz znaczenie kolorów w sygnalizacji świetlnej. Policjanci zwrócili uwagę na dużą wiedzę praktyczną dzieci, natomiast przedszkolaki uczyły się poprzez zabawę. Wszystkie dzieci otrzymały znaczki odblaskowe, które przyczepione zostały do plecaków. Teraz każdy przedszkolak będzie WIDOCZNY.

Halina Cieślak

Więcej…

PRZEDSZKOLAKI W KINIE

16 października dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do kina Pionier w Żarach na projekcję filmu Hokus-pokus, Albercie Albertsonie. W roku szkolnym 2018/2019 dzieci 5-6 letnie biorą udział w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Film o Albercie wszystkim się bardzo podobał. Przedszkolaki już zadeklarowały kolejną wizytę w kinie. Dodatkową atrakcją był przejazd szynobusem.

Halina Cieślak

Więcej…

Strona 1 z 4

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ