Szkoła Podstawowa w Bieniowie

SPORTOWE POTYCZKI

W czwartek, 8 września, rozegrano mecz piłki nożnej pomiędzy oddziałem przedszkolnym a klasą II. Chłopcy grali dwa razy po 10 minut. Walka była bardzo zacięta i mecz skończył się wynikiem remisowym 3:3. Ostatecznie, po rzutach karnych i skutecznej obronie bramkarzy, wynikiem 2:2 zakończono spotkanie. Sędzią meczu był Pan Darek Michalewicz, który podkreślił czystą grę obu drużyn.

Tydzień później drużyny dziewczynek z oddziału przedszkolnego i klasy II rozegrały wyścigi rzędów. Rywalizacja również była zacięta, a przy tym obie drużyny doskonale się bawiły. W wyścigach rzędów przewagę miały dziewczynki z klasy II wygrywając 3:2. Oto fotorelacja ze sportowych zmagań…

Więcej…

PASOWANIE NA PIERWSZAKA

19 października od samego rana panowała w szkole świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczne stroje, dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający- to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pierwszaki popisały się znajomością  szkoły, zwyczajów w niej panujących, zaprezentowały się w programie artystycznym. To dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Rodzice zaś na piątkę zdali egzamin sprawnościowy.

Więcej…

POLSKIE TAŃCE LUDOWE

20 października, podczas pierwszego w tym roku koncertu edukacyjnego w naszej szkole, mogliśmy poznać bliżej twórczość najwybitniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Wysłuchaliśmy polonezów, mazurków i słynnego preludium deszczowego. Na koniec wspólnie poćwiczyliśmy krok polskiego tańca oberka.

Więcej…

U KUBUSIA NA URODZINACH

27 października przedszkolaki świętowały 90-te urodziny Kubusia Puchatka. Z tej okazji dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego oraz przedstawiciele klasy I- III zebrali się, aby uczcić jubileusz swojego przyjaciela. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali opowiadania Kubuś Puchatek i muzyka. Były konkursy, zagadki, zabawy ze śpiewem oraz konkurs plastyczny.

Więcej…

KARATE

5 listopada w Nowogrodzie Bobrzańskim odbyły się otwarte Mistrzostwa Polski Strefy Zachodniej w Oyama Karate. Wzięło w nim udział 17 klubów sportowych z Polski i Niemiec, w tym również zawodnicy UKS Karate Seiken Bieniów. Naszą szkołę reprezentowało dwóch zawodników: Kamil Buczyński oraz Gracjan Jabłoński. Obaj startowali w kategorii junior. Kamil zajął I miejsce w kat. do 40 kg, a Gracjan- III w kat. do 30 kg.

Gratulujemy!

Zajęcia UKS Karate Seiken odbywają się w naszej szkole od kilku lat. Prowadzone są one przez Tomasza Fiedora, posiadacza stopnia mistrzowskiego 2 DAN oraz Włodzimierza Kaczmarka (stopień mistrzowski 1 DAN). Zajęcia są nieodpłatnie, a udział w nich biorą zawodnicy od 4 do 60 roku życia.

Więcej…

ŚNIADANIE DAJE MOC - VI EDYCJA

Wszyscy wiemy, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki i pracy, lepiej się koncentrujemy. To najlepszy start w nowy dzień! 8 listopada po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskim programie Śniadanie daje moc. Organizatorem jego jest Partnerstwo dla Zdrowia- koalicja: Danone, Lubella, marki Biedronka oraz Instytut Matki i Dziecka. 8 listopada to również Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia, Markosa Kyprianou.

Więcej…

DZIEŃ JEŻA

10 listopada uczniowie postanowili uczcić Światowy Dnia Jeża. Od 2004 r. jeże znajdują się na liście gatunków ściśle chronionych. W celu znalezienia pożywienia, co noc potrafią pokonać odległość 2-3 km. W naturalnych warunkach żyją około 5 lat. Podczas zajęć przyrody uczniowie poznali środowisko życia jeży, ich wygląd, dowiedzieli się dlaczego są pod ochroną i wysłuchali kilku ciekawostek. Następnie uszyli i namalowali te kolczaste ssaki. Uczniowie kl. IV upiekli fantastyczne „jeżowe ciasteczka” (aromat roznosił się po całej szkole :). Na zakończenie, wspólnie z Panią Anną Jasińską, udali się do centrum Bieniowa i w ramach akcji informacyjnej rozdawali mieszkańcom ciasteczka i ulotki.

Więcej…

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada to Dzień Pluszowego Misia. Mały, duży, biały, bury, z łatką, miękki, puchaty, w kubraczku, z kokardką… Każdy z nas miał lub ma własnego ulubionego misia. Swoje ukochane miśki mają również nasze przedszkolaki. I właśnie w tym dniu przyniosły je ze sobą do przedszkola. Razem z nimi tańczyły, pląsały, rysowały. Oto fotorelacja.

Więcej…

MAMO, TATO! JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM!

30 listopada w sali gimnastycznej odbyło się „Pasowanie na przedszkolaka". Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności-  fantastycznie tańczyły i śpiewały. Następnie złożyły ślubowanie i obiecały przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom oraz zgodnie bawić się w przedszkolu. Pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka, a rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Nad całością czuwały Panie B. Sobańska i A. Januszewska.

Więcej…

ŚLADAMI HISTORII - MAŁA OJCZYZNA

7 grudnia uczniowie klasy IV uczestniczyli w wycieczce dydaktyczno- krajoznawczej do Żar. Głównym celem wyprawy było zwiedzanie Muzeum Pogranicza Śląsko- Łużyckiego oraz zapoznanie uczniów z wybranymi zabytkami grodu. Pan muzealnik wyczerpująco i barwnie opowiedział o zasobach tutejszej placówki. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się: wystawa żarskiej porcelany, makieta Żar jako miasta średniowiecznego oraz prezentacja multimedialna „Żary na starej pocztówce”. Kolejnym punktem eskapady było mury obronne oraz miejsca związane z żarskimi legendami.

Więcej…

Strona 1 z 2

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ