Szkoła Podstawowa w Bieniowie

TYDZIEŃ EKOLOGICZNY

W dniach 18-22 kwietnia w naszej szkole przeprowadzona została akcja pod hasłem Tydzień ekologiczny. W realizacji projektu uczestniczyły wszystkie klasy szkoły podstawowej wraz z przedszkolakami. Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem, a uczniowie i nauczyciele ubierali się w określone barwy. Przy realizacji projektu kierowaliśmy się potrzebą włączenia uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska.

Dzień Słońca- kolor żółty

Tego dnia szkoła jaśniała blaskiem wiosennego słońca. Klasy przygotowywały plakaty „Jak dbamy o naszą planetę”, a uczennice klasy VI rozdawały własnoręcznie przygotowane buźki, które zobowiązywały wszystkich do promiennego uśmiechu i poszukania swojej pary.

Dzień Natury- kolor zielony

Uczniowie wraz z wychowawcami sadzili bratki. Dzięki tak zorganizowanej pracy w otoczeniu pojawiło się dużo zieleni, która będzie cieszyć nasze oczy swym pięknem. Wybieraliśmy „najbardziej zielonych” uczniów w szkole, którym zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Dzień Ziemi- kolor brązowy

W tym dniu uczniowie klasy VI porządkowali otoczenie szkoły. Zbierali i segregowali śmieci, grabili trawę i wyrywali chwasty ze szkolnego ogródka.

Dzień zdrowia- kolor pomarańczowy

Tego dnia klasy przygotowywały kramiki ze zdrową żywnością. Na ławkach znalazły się zielone, żółte i pomarańczowe produkty, z których powstawały zdrowe kanapki, sałatki, soki. Wszyscy świetnie się bawili, a zdrowe przekąski znikały w mgnieniu oka.

Dzień młodego ekologa

W tym dniu uczniowie z klasy VI poprowadzili zajęcia dla najmłodszych. Były konkursy i zagadki związane z ekologią i ochroną środowiska. Nasi najmłodsi milusińscy udowodnili, że problem ekologii i recyklingu jest im dobrze znany.

Pomysłodawczynią i koordynatorem wszystkich działań była pani Anna Jasińska.

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ