Szkoła Podstawowa w Bieniowie

KARTOFLADA 2015

12 września uczniowie Zespołu Szkół w Bieniowie uczestniczyli w imprezie środowiskowej Bieniowskie Święto Ziemniaka- KARTOFLADA 2015. Program artystyczny przygotowali pod kierunkiem Pani M. Skiby. Oto krótka fotorelacja.

Więcej…

ZAJĘCIA W TERENIE

23 września uczniowie klasy V rozpoczęli cykl zajęć edukacyjnych dotyczących lasu i jego mieszkańców. Zajęcia w plenerze poprowadził leśniczy Bogusław Szwichtenberg. Niespodzianką było ognisko i pieczenie kiełbasek. Za zaangażowanie i czynny udział w zajęciach uczniowie otrzymali drobne upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Krzystkowice.

Więcej…

PRZEDSZKOLAKI W MARSZOWIE

2 października przedszkolaki z oddziału i punktu przedszkolnego odwiedziły Zakład Zagospodarowywania Odpadów w Marszowie. Oto fotorelacja.

Więcej…

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

Naszą szkolną tradycją jest to, że 14 października, w Dniu Edukacji Narodowej, pierwszoklasiści składają uroczyste przyrzeczenie. Aby do niego przystąpić uczniowie musieli zaprezentować swoje umiejętności w różnych dziedzinach (recytacja, taniec, śpiew). Pierwszaki zdały egzamin śpiewająco. Świadkami tego wydarzenia byli Pani Dyrektor (która dokonała pasowania wielkim i wiekowym ołówkiem), przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice uczniów oraz  zaproszeni goście. Dzieci otrzymały piękne prezenty i teraz nasi pierwszoklasiści czują się już pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. Wielkie podziękowanie należą się rodzicom najbardziej zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości.

Alicja Kohlman

Więcej…

W BAJKOWEJ KRAINIE

15 października nasi najmłodsi wybrali się do sali zabaw Bajkowa Kraina w Żarach. Wspólnie spędzony czas upłynął na doskonałej zabawie.

Więcej…

DZIKI ZACHÓD I KOWBOJE

16 października odbył się koncert edukacyjny Lubuskiego Biura Koncertowego pt. Dziki Zachód i kowboje.

Więcej…

BIEGI PRZEŁAJOWE

19 października na terenie żarskiego kompleksu sportowego Syrena odbyły się powiatowe eliminacje w indywidualnych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. VI: Elżbieta Kozaczyńska, Natalia Bury oraz Bartosz Kowalczewski. Do zawodów szczebla wojewódzkiego, które odbędą się 23 października zakwalifikował się Bartosz Kowalczewski zajmując III miejsce na ponad 100 startujących.

Gratulujemy i trzymamy kciuki

SPOTKANIE Z MARCINEM PRUSEM

23 października nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w zajęciach z siatkówki i wziąć udział w pokazowym treningu sportowym. Osobą prowadzącą część teoretyczną i praktyczną był Marcin Prus, wielokrotny reprezentant Polski w piłce siatkowej, złoty medalista Mistrzostw Świata Juniorów z Bahrajnu (1997). Pan Marcin, w sposób niezwykle ciekawy, pokazał podstawowe ćwiczenia zachęcając do gry w piłkę siatkową, odpowiadał na pytania i rozdał autografy. Uczniowie, którzy wyróżnili się w trakcie zajęć, mogli pozować z siatkarzem i jego złotym medalem mistrzostw świata. Jednym z nielicznych wyróżnionych był Hubert Fabiańczyk.

Więcej…

LUBUSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY

23 października w Lipkach Wielkich odbył się finał Wojewódzkich Indywidualnych Biegów Przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2015/2016. Miło nam poinformować, że uczeń klasy VI, Bartosz Kowalczewski, zajął 15 miejsce w kategorii szkół podstawowych- chłopcy, dystans 1000 m. Należy zaznaczyć, że w tej kategorii startowało 126 uczniów, zatem wynik uzyskany przez Bartka jest wynikiem bardzo wysokim.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…

ŚNIADANIE DAJE MOC - V EDYCJA

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! 6 listopada już po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskim programie Śniadanie daje moc. Organizatorem programu jest Partnerstwo dla Zdrowia- koalicja: Danone, Lubella, marki Biedronka oraz Instytut Matki i Dziecka.

Więcej…

Strona 1 z 3

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ