Szkoła Podstawowa w Bieniowie

BAL KARNAWAŁOWY

5 lutego najmłodsi uczniowie oraz dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego bawiły się na balu karnawałowym, który odbył się w świetlicy wiejskiej. Jednak od samego rana na szkolnych korytarzach można było spotkać m. in. wróżki, królewny, rycerzy, piratów, czarnoksiężnika, Pipi Langstrumpf, kowboja, muszkietera, żółwia Ninja czy Spider-Mana. Oprawę muzyczną balu zapewnił Pan Leszek Baworowski. Oto fotorelacja.

Więcej…

POWIATOWA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - PODSUMOWANIE

W piątek, 13  lutego, w hali sportowej OSiR w Lubsku odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowej Olimpiady Młodzieży 2013/2014. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się: Julia Kulasz, Miłosz Jędrkowiak, Michał Kochanowski. Otrzymali oni dyplomy oraz nagrody pieniężne, a szkoła- puchar. Nasza szkoła, dzięki nie tylko tej trójce reprezentantów, zajęła w sporcie VI miejsce w powiecie żarskim i bardzo wysokie w województwie w kategorii szkół podstawowych.

Więcej…

GREGORIANKI

12 marca po raz kolejny Pani Barbara Pietrzak w raz z uczniami klasy I przygotowała dla uczniów szkoły podstawowej „Szkolne gregorianki”. Zaprezentowano wiersze, piosenki oraz dawne zabawy. Oto fotorelacja.

Więcej…

KONKURS LOGOPEDYCZNY

20 marca odbył się szkolny Wiosenny Konkurs Logopedyczny, którego celem było  propagowanie zasad poprawnej wymowy i pisowni.  Zwycięzcami w poszczególnych klasach zostali:
oddział przedszkolny- Remik Dobrucki,
klasa I- Hania Ciesielska,
klasa II- Martynka Senyk,
klasa III- Kacper Krzywiszyn,
klasa IV- Bartek Budzyła,
klasa V- Kasia Sokulska,
klasa VI- Dominika Kamelska.

Zwycięzcom gratulujemy!!! A wszystkim uczestnikom i pomocnikom dziękujemy.

Więcej…

PRZYWITANIE WIOSNY

23 marca przedszkolaki oraz uczniowie z klas I-III uroczyście powitali wiosnę. Było pogodnie, wesoło, kwieciście i kolorowo. Przywołaliśmy wiosnę okrzykami i piosenkami, a następnie wyruszył barwny korowód z marzanną- symbolem zimy, która zgodnie z ludową tradycją popłynęła do morza. Mamy nadzieję, że zima już do nas nie powróci!!!

Na zakończenie przedszkolaki z oddziału przedszkolnego zaprezentowały starszym i młodszym kolegom krótką inscenizację Przyjście wiosny. Oto fotorelacja.

Halina Cieślak

Więcej…

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

26 marca odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom. Naszą szkołę i Gminę Żary reprezentował uczeń klasy V- Bartosz Kowalczewski. W kategorii szkół podstawowych Bartek zajął I miejsce i będzie reprezentował Powiat Żary na etapie wojewódzkim.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Więcej…

SPOTKANIE AUTORSKIE

10 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieniowie odbyło się spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Strykowską-Zarembą. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy V.

Więcej…

XVII GMINNY SEJMIK EKOLOGICZNY

15 kwietnia w Lubanicach odbył się XVII Gminny Sejmik Ekologiczny. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Buczyński (kl. III), Bartosz Budzyła (kl. IV), Jakub Kuczyński (kl. V) i Hanna Pietrzak (kl. VI). Tematem przewodnim sejmiku było hasło Bioróżnorodność. Oto fotorelacja.

Więcej…

GMINNE PIŁKARSKIE PIĄTKI

21 kwietnia reprezentacja dziewcząt z klas V i VI wygrała eliminacje gminne „5 piłkarskich”. A oto skład zwycięskiej drużyny: Julia Baryła, Kaja Łahucik, Klaudia Bundzylak, Anita Bożek, Karolina Domańska, Olga Stachowska, Katarzyna Sokulska, Karolina Banasiak, Natalia Bury, Karolina Kuczyńska i Gabriela Kaźmierczak.

W ramach tego samego turnieju, ale 23 kwietnia drużyna chłopców zajęła również I miejsce. W skład zespołu weszli: Dawid Sroka, Kacper Krzywiszyn, Gracjan Ostrowski, Kamil Buczyński, Hubert Fabiańczyk, Tymoteusz Więckiewicz, Michał Chabiniak, Bartosz Kowalczewski, Michał Kochanowski, Dominik Sawa i Jakub Kuczyński.

Obie drużyny będą reprezentowały szkołę i Gminę Żary w finale powiatowym.

Gratulujemy!

Grzegorz Kohlman

Więcej…

MALI STRAŻACY

22 kwietnia dzieci z punktu przedszkolnego odwiedziły siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieniowie. O pracy strażaków i prowadzeniu akcji ratowniczych opowiadali Pani Aneta Winnicka i Pan Bogumił Kowalczewski. Podczas wizyty dzieci miały możliwość wejścia do wozu strażackiego, przymierzenia ubrania ochronnego i hełmu strażackiego. Oto fotorelacja.

Więcej…

Strona 1 z 3

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ