Szkoła Podstawowa w Bieniowie

PASOWANIE NA UCZNIA

15 października odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia oraz Ślubowanie rodziców. Kandydaci na uczniów zaprezentowali się w programie artystycznym, za który otrzymali gromkie brawa. Rodzice przygotowali dla swoich pociech „rożki obfitości”, dyplomy oraz „słodkie” przyjęcie.

Więcej…

BICIE REKORDU

16 października po raz drugi odbyło się w naszej szkole tzw. bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Akcji patronuje WOŚP Jurka Owsiaka. Koordynatorem akcji była Pani Alicja Kohlman.

Więcej…

AKCJA JAKA TO RYBA

22 października wizytę naszym przedszkolakom złożyły panie z Łużyckiej Lokalnej Grupy Rybackiej, które przeprowadziły akcję Jaka to ryba. Spotkanie było bardzo ciekawe i wzbudziło duże zainteresowanie wśród dzieci.

Więcej…

URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

30 października obchodziliśmy urodziny Kubusia Puchatka. W uroczystości wzięły udział przedszkolaki z oddziału i punktu przedszkolnego oraz przedstawiciele klas I i III. Podczas spotkania dzieci m.in. dmuchały balony na czas, przypinały ogon Kłapouchemu, skakały jak kangury w workach, a także podjadały miód- ulubiony przysmak solenizanta. Zapraszamy na fotorelację.

Więcej…

LEKCJA ARCHEOLOGII

4 listopada uczniowie klasy IV mieli niepowtarzalną okazję spotkania się z  archeologiem. Na zaproszenie przyszła do nas Anna Jaskulska z zawodu archeolog. Na lekcji historii przekazała uczniom elementy tajemnic pracy archeologa oraz pokazała przykłady odkrytych zabytków odnalezionych w czasie eksploracji w naszej okolicy. Uczniowie w sposób czynny i z zainteresowaniem uczestniczyli w lekcji.

Więcej…

TYMBARK - ELIMINACJE GMINNE

5 listopada uczniowie klas II- III wzięli udział w eliminacjach gminnych turnieju piłkarskiego Z boiska na stadion organizowanego przez firmę Tymbark i PZPN. Nasza drużyna w składzie: Michał Fabiańczyk, Kacper Kołoda, Kamil Buczyński, Kacper Krzywiszyn, Oskar Dobrucki, Dawid Sobolewski, Dawid Sroka i Gracjan Jabłoński zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych turnieju. Opiekunem drużyny jest Pan Grzegorz Kohlman.

Więcej…

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W czwartkowe przedpołudnie, 6 listopada, odbyło się "Pasowanie na przedszkolaka". W uroczystości wzięli udział rodzice, dziadkowie i najbliżsi naszych najmłodszych przedszkolaków, a także dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy II. Zapraszamy na fotorelację.

Więcej…

ŚNIADANIE DAJE MOC

Do akcji zgłosili się uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki z oddziału przedszkolnego. 6 listopada od rana na korytarzach szkoły unosił się zapach szczypiorku, rzodkiewek, ogórków, pomidorów, serków i owoców. Oto smakowita fotorelacja.

Więcej…

POMAGAMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

14 listopada został rozstrzygnięty konkurs „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”, który przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI, a zadaniem było zebranie jak największej ilości żołędzi. W spotkaniu wziął udział m. in. leśniczy Leśnictwa Biedrzychowice, Pan Bogusław Szwichtenberg.

Więcej…

MÓJ PUPIL

17 listopada dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego spotkały się z panią Jolą- pracownikiem biblioteki w Bieniowie oraz z jej pupilem pieskiem rasy york, który wabi się Molly. Pani Jola w ciekawy sposób opowiedziała o swoim ulubionym zwierzątku, jego zwyczajach i upodobaniach, sposobach pielęgnacji i racjonalnym odżywianiu. Przedszkolaki poznawały również inne rasy psów, opowiadały o swoich  pupilach i przyjaznym stosunku do zwierząt. Oto fotorelacja.

Więcej…

Strona 1 z 2

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ