Szkoła Podstawowa w Bieniowie

ZWYCIĘSTWO NASZYCH UNIHOKEISTÓW

21 lutego drużyna chłopców ze szkoły podstawowej uczestniczyła, z dużym powodzeniem, w powiatowych zawodach w unihokeju. W turnieju wzięło udział 7 zespołów. Oprócz naszego zespołu wystąpiły drużyny z Lubska, Łęknicy, Tuplic, Brodów, Mirostowic Dolnych i gospodarz zawodów SP-10 Żary. W finale nasi chłopcy zagrali z SP-10 Żary. Mecz był bardzo zacięty, a skończył się zwycięstwem naszej drużyny 3:1. Tym samym zajęli I miejsce w turnieju.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny występ !!!

Więcej…

KONCERT EDUKACYJNY

26 lutego odbył się trzeci, z czterech zaplanowanych, koncert edukacyjny Lubuskiego Biura Koncertowego. Nosił tytuł „Na indiańskiej ścieżce”. Oto krótka fotorelacja.

Więcej…

WIZYTA W OSP

4 marca dzieci z punktu przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieniowie. Pani prezes, Aneta Winnicka, oprowadziła nas po remizie. Pozwoliła również zająć miejsca w wozie strażackim i przymierzyć ubranie, w które ubiera się strażak w czasie akcji ratowniczej.

Więcej…

SZKOLNE GREGORIANKI

12 marca uczniowie klasy III wraz z Panią Barbarą Pietrzak zorganizowali pierwsze szkolne „uwspółcześnione” gregorianki. Gregorianki to święto szkolne obchodzone w Polsce 12 marca od XVI do XIX wieku. W tym dniu Kościół katolicki wspomina papieża św. Grzegorza Wielkiego, patrona szkół podstawowych. Oto fotorelacja.

Więcej…

EKOLOGICZNIE

12 marca dzieci z punktu przedszkolnego mogły wysłuchać bajek w wykonaniu dziewcząt z klas starszych. Aleksandra Domańska, Karolina Domańska, Kaja Łahucik i Dominika Kamelska przygotowały przedstawienie z wykorzystaniem kartoników po mleku i sokach, plastikowych butelek oraz papieru. Nad całością czuwała Pani Izasława Michalewicz.

Więcej…

SPORT! SPORT! SPORT!

Informujemy, że nasi unihokeiści po raz kolejny odnieśli sukces. 12 marca uczestniczyli w eliminacjach rejonowych, które odbyły się w Zespole Szkół w Żarach. Po pełnych emocji meczach zajęli II miejsce, ustępując nieznacznie gospodarzom. Dzięki takiemu wynikowi zakwalifikowali się do rozgrywek półfinałowych, które odbędą się w Babimoście

Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

Więcej…

ELIMINACJE REJONOWE PIŁKI SIATKOWEJ

14 marca drużyna chłopców ze szkoły podstawowej uczestniczyła w eliminacjach rejonowych piłki siatkowej, które odbyły się w Nowej Soli. Mimo osłabionego składu (brak 3 zawodników) zdobyli V miejsce i pokonali dwie drużyny z nowosolskich szkół. Tym samym po raz kolejny zdobyli punkty dla naszej gminy

Więcej…

GODZINA DLA ZIEMI

19 marca uczniowie klasy VI zachęcali mieszkańców Bieniowa, aby przyłączyli się do akcji GODZINA DLA ZIEMI. Organizatorem imprezy jest WWF - międzynarodowa organizacja zajmująca się ochroną przyrody. W sobotę, 29 marca, o godzinie 20.30 wyłączmy na godzinę światło w swoich domach. Oszczędzajmy energię i przyłączmy się do zmian.

Więcej…

KONCERT EDUKACYJNY "PODRÓŻE GULIWERA"

28 marca odbył się ostatni już koncert edukacyjny Lubuskiego Biura Koncertowego. Nosił tytuł „Podróże Guliwera, czyli w krainie olbrzymów i liliputów”. Oto krótka fotorelacja.

Więcej…

IV MIEJSCE UNIHOKEISTÓW W WOJEWÓDZTWIE

2 kwietnia drużyna Zespołu Szkół w Bieniowie po raz kolejny uczestniczyła w rozgrywkach półfinałowych w unihokeju chłopców w Babimoście (etap wojewódzki). Nasi zawodnicy zajęli IV miejsce i uplasowali się wśród 8 najlepszych drużyn w tej dyscyplinie w województwie lubuskim.

Gratulujemy!

Więcej…

Strona 1 z 4

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ