Szkoła Podstawowa w Bieniowie

PASOWANIE NA UCZNIA

Uczniowie klasy I do swojego święta, przygotowywali się od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek. Wytrwale ćwiczyli podczas prób. 14 października od samego rana panowała odświętna atmosfera w Zespole Szkół w Bieniowie. Uczniowie klasy I ubrani w stroje galowe, udekorowana sala gimnastyczna, przygotowany sprzęt nagłaśniający, rodzice, krewni uczniów, nauczyciele i wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej.

Więcej…

EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA

16 października został ogłoszony przez Europejską Radę Resuscytacji – Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca. Na apel polskiego organizatora obchodów tego dnia (Fundacja WOŚP Jurka Owsiaka) odpowiedziała i nasza szkoła. Wzięliśmy udział w tzw. biciu rekordu, w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób.

Więcej…

BEZPIECZNY PRZEJAZD - "ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ!"

21 października uczniowie klas I, II i IV uczestniczyli w kampanii społecznej na rzecz poprawy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo- drogowych: Bezpieczny przejazd- Zatrzymaj się i żyj! Akcja prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jest jednym z największych tego typu działań w Europie.

Więcej…

KONCERT EDUKACYJNY

25 października odbył się koncert edukacyjny. Jego tematem były tańce z różnych stron świata. Obejrzeliśmy tańce z Rosji, Argentyny, Włoch i dalekiej Japonii. Mogliśmy spróbować swoich sił w tańcu greckim- sirtaki.

Więcej…

URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

Październik to miesiąc urodzin ulubionego misia, Kubusia Puchatka. 29 października jubilat zaprosił na wspólne zabawy dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego oraz 3-osobowe zespoły z klas I-III, rodziców i innych gości.

Więcej…

ŚNIADANIE DAJE MOC

7-8 listopada nasi najmłodsi (uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego) wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Śniadanie daje moc.

Więcej…

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej w Bieniowie włączyli się w miejsko-powiatowe obchody dnia 11 listopada.

Więcej…

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

14 listopada odbyło się  Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci z punktu przedszkolnego przedstawiły program artystyczny, a następnie zostały przyjęte w poczet szkolnej społeczności. Nad całością czuwały Panie Barbara Sobańska i Magdalena Kuszewska. Oto fotorelacja.

Więcej…

VII POWIATOWY TURNIEJ "BEZPIECZNA ZERÓWKA"

22 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w VII Powiatowym Turnieju Bezpieczna zerówka. Drużyna wystąpiła w składzie Hanna Ciesielska, Dominik Szwedryk i Emilia Wantoła. W turnieju udział wzięły 22 drużyny- a nasze przedszkolaki zdobyły I miejsce! 5 grudnia wezmą udział w Turnieju Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!!

Więcej…

KONCERT EDUKACYJNY

22 listopada odbył się w naszej szkole kolejny koncert edukacyjny. Tym razem wybraliśmy się w rejs z panem Maluśkiewiczem, bohaterem utworu Juliana Tuwima. Oto krótka fotorelacja.

Więcej…

Strona 1 z 2

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ