Szkoła Podstawowa w Bieniowie

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie zaprezentowali się w przebraniach postaci literackich. Był Pinokio, Duszek Kacper, była Pipi Langstrumpf, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków a także Brzydkie Kaczątko i Kot w butach. Postacie zachęcały do oddawania na nie swoich głosów, co brać uczniowska uczyniła z ogromną radością. Największą kolegów sympatię zyskała Pipi Langstrumpf, w którą wcielił się … Kacper Dobrucki z klasy VI. Drugie miejsce zajęła Asia Bożek z klasy V jako Królewna Śnieżka, a trzecie Oskar Dobrucki z klasy I jako Duszek Kacper. Zwycięzcy otrzymali medale.

Klasy IV-VI konkurowały ze sobą w Turnieju Wiedzy o Książce. Trzyosobowe reprezentacje walczyły dzielnie odpowiadając na pytania dotyczące różnych książek, ale najlepsza okazała się klasa V, która wywalczyła pierwsze miejsce. Na kolejnych miejscach uplasowały się klasa IV i klasa VI. Nagrody książkowe bardzo ich ucieszyły.

W organizację tego dnia włączyli się wszyscy wychowawcy, a także uczniowie Szkoły Podstawowej oraz przedszkolaki, projektując okładki książek i wyszukując cytaty na ich temat. Pięknie przyozdobiły one nasze szkolne korytarze.

Anna Antkiewicz


16 kwietnia po raz kolejny sportowe szczęście dopisało reprezentacji naszej szkoły w piłce nożnej. Podczas Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt nasza drużyna zdobyła II miejsce. Oto reprezentacja naszej szkoły: Anita Bożek, Katarzyna Sokulska (kl. III), Klaudia Bundzylak, Julia Baryła, Kaja Łahucik (kl. IV), Julia Kulasz, Klaudia Jaszczyszyn (kl. V), Barbara Stora, Weronika Wilińska i Natalia Klimkowska (kl. VI). Opiekunem dziewcząt był Pan Grzegorz Kohlman.

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ