Szkoła Podstawowa w Bieniowie

DZIEŃ ZIEMI 2021

W tym roku obchody Dnia Ziemi w naszej szkole przebiegały pod hasłem Zdrowo jemy, dłużej żyjemy. Zabawa online polegała na tym, aby przygotować zdrowe, pożywne potrawy dla swoich bliskich. Napłynęło sporo zdjęć, na których widać zapał i zaangażowanie uczniów, a potrawy wyglądają smakowicie, aż ślinka leci. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w zabawie i życzymy dalszych kulinarnych sukcesów.

A. Jasińska

Więcej…

KONKURS PRZEDMIOTOWY Z HISTORII

Miło nam poinformować, że uczeń klasy VIII, Sebastian Matyasik, uzyskał tytuł finalisty Konkursu Przedmiotowego z Historii, organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Zatroskani o krzewienie idei czytania wśród dzieci i dorosłych, postanowiliśmy podzielić się swoimi spostrzeżeniami na ten temat i tytułami ulubionych  książek oczywiście. Podczas lekcji języka polskiego poznaliśmy więc historię powstania książki oraz przypomnieliśmy sobie, jak ogromną pracę musi włożyć duża  grupa ludzi, żebyśmy mogli cieszyć się czytaniem. Niektórzy byli mocno zdziwieni, że osoba oprawiająca książki, to nie aligator :)

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom oraz czytającym rodzicom.

A. Antkiewicz

Więcej…

PORTRETY Z JAJEM

Portrety z jajem… to prace wykonane przez uczniów klas 5-6.

Więcej…

WIELKANOCNE PRZYGOTOWANIA

W naszym przedszkolu właśnie tak wyglądały przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Ozdabialiśmy pisanki, które później zabraliśmy do domu. Wykonaliśmy jedną wspólną wielką pisankę. Przygotowaliśmy również pisankę z klocków, którymi lubimy się bawić na co dzień.

Więcej…

MARZANNO, MARZANNO...

Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno!
Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!

19 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się barwnym korowodem. Następnie dzieci brały udział w grach i zabawach sportowych. Bardzo się cieszymy, że Wiosnę powitaliśmy. Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero za rok.

Alina Kantyka

Więcej…

MALUJ JAK PICASSO

Zapraszamy do obejrzenia prac plastycznych uczniów klasy czwartej.

Więcej…

DZIEŃ LICZBY PI 2021

Z okazji Dnia liczby Pi uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty na temat zastosowania matematyki w życiu codziennym. W konkursie zwyciężyła Karolina Romaniak, uczennica klasy 5. Gratulacje!

Więcej…

DZIEŃ KOBIET W KLASIE 3

8 marca w klasie trzeciej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. I choć to chłopcy są w naszej klasie w zdecydowanej mniejszości, zorganizowali dziewczynkom piękne niespodzianki. Były kwiaty i słodkie upominki, zabawy i konkursy. Dowiedzieliśmy się, co oznacza i skąd się wzięło imię każdej klasowej koleżanki. Zaś mama Dagmary zaskoczyła nas przepysznym tortem, który zniknął tak szybko, jak się pojawił.

A. Kruszwic

Więcej…

MURALE KLASY 7

Klasa 7 na lekcji wychowawczej dyskutowała na temat: Po co się uczyć? Uczniowie wykonali murale. Oto kilka z nich.

E. Brudna

Więcej…

Strona 1 z 55

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ