Szkoła Podstawowa w Bieniowie

MARCHEWKOWE ZABAWY PRZEDSZKOLAKÓW

Dzieci z oddziału przedszkolnego realizowały cykl zajęć w ramach tematyki Jesień w sadzie i ogrodzie. Celem głównym zajęć było kształtowanie postawy prozdrowotnej poprzez zachęcanie do spożywania warzyw i owoców, poznanie bogactwa witamin, utrwalenie wiadomości z zakresu rozpoznawania i nazywania warzyw lub owoców oraz rozwijanie umiejętności współpracy w grupie dzieci młodszych i starszych.

W czwartek, 7 października, wszystkie działania przedszkolaków tematycznie związane były z marchewką. W tym dniu każde dziecko miało na sobie coś w kolorze pomarańczowym, a sala przedszkolna ozdobiona była rysunkami marchewek. Były zabawy przy muzyce, kolorowanie marchewek, odszukiwanie ukrytej marchewki oraz zabawa, która dzieciom sprawiła najwięcej radości Marchewka parzy. Zainteresowaniem cieszył się również film pt. Kajtek sadzi marchewki. Dzień ten był wyjątkowy, zdrowy i witaminowy, zakończony oczywiście chrupaniem słodkiej marchewki. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji...

Halina Cieślak

Więcej…

PIERWSZAKI SADZĄ DRZEWKA

Pierwszaki wiedzą, jak ogromną rolę odgrywają drzewa w naszym środowisku. 5 października, już w pierwszych dniach jesieni, symbolicznie zapuściły korzenie w naszej szkole- sadząc siedemnaście drzew. Dokładnie tyle, ilu jest naszych nowych uczniów. Sadzenie okazało się dla dzieci dużym przeżyciem, a pielęgnacja i obserwacja rozwoju drzewka o każdej porze roku będzie na pewno sprawiała uczniom dużo radości.

Anna Kruszwic

Więcej…

DZIEŃ CHŁOPAKA

Jedenastu chłopaków w klasie mamy i nikomu ich nie oddamy- pod tym hasłem, 30 września, klasa pierwsza świętowała Dzień Chłopaka. Były tańce, konkursy i dużo pyszności. Dziewczynki przygotowały dla chłopców sympatyczne upominki. Okazało się też, że projektowanie szalonych  „chłopackich" fryzur to może być super zabawa.

Anna Kruszwic

Więcej…

DZIEŃ KROPKI W PIERWSZEJ KLASIE

15 września uczniowie klasy I świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto zabawy, pomysłowości i kreatywności. Mali uczniowie zaprezentowali swoje kolorowe kropkowe stroje. Podczas projekcji filmu zapoznali sią z historią małej Vashti. Wzięli udział w kropkowych grach i zabawach, a na koniec stworzyli niepowtarzalne dzieła sztuki inspirowane kropką. Było kropkowo, wesoło i kolorowo.

Anna Kruszwic

Więcej…

TRZECIOMAJOWO U PRZEDSZKOLAKÓW

4 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tak ważnym dniu dzieci odśpiewały hymn, wykonały: godło, flagę oraz kotyliony patriotyczne. Przedszkolaki z powagą i dumą wysłuchały tekstów literackich i pieśni o naszej Ojczyźnie oraz wierszy Kto ty jesteś?Powiewa flaga.

A. Kantyka

Więcej…

230. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI

Szkolne obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbywały się w dwóch częściach. Pierwsza skierowana była do uczniów klas IV-VIII i polegała na zapoznaniu się z tekstem dotyczącym okoliczności uchwalenia konstytucji. Następnie uczniowie rozwiązywali quiz. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: indywidualnej i międzyklasowej (procentową sprawność klasy). Klasy młodsze wykonały prace plastycznych o tematyce związanej z rocznicą. Najlepsze prace zostały zaprezentowano na szkolnej gazetce.

G. Kohlman

Więcej…

DZIEŃ FLAGI 2021

W 2004 roku ustanowiono 2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych, a w tym roku obchodziliśmy je po raz siedemnasty.

Flaga jest wyjątkowym symbolem, który towarzyszy nam w czasie wszystkich ważnych uroczystości państwowych, ale także w chwilach radości i wzruszeń. 2 maja, chcąc okazać nasz patriotyzm i miłość do ojczyzny, wywieszamy flagi na masztach, budynkach lub na balkonach. W tym roku nasi uczniowie również nie zawiedli i na potwierdzenie swojego przywiązania do barw narodowych nadesłali zdjęcia z flagą. Zapraszamy do galerii.

M. Stec

Więcej…

JESZCZE BĘDZIE PIĘKNIE, MIMO WSZYSTKO

Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko.
Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
Jan Paweł II

Te optymistyczne słowa Jana Pawła II są dla nas zaproszeniem, a jednocześnie drogowskazem w drodze naszego życia. Jakże aktualne dziś- w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Poznawanie dziedzictwa Jana Pawła II rozpoczęliśmy już na początku roku szkolnego na lekcjach religii, od czytania informacji, oglądania filmów i prezentacji multimedialnych na temat życia Karola Wojtyły oraz jego duszpasterskiej drogi. 

Więcej…

DZIEŃ ZIEMI 2021

W tym roku obchody Dnia Ziemi w naszej szkole przebiegały pod hasłem Zdrowo jemy, dłużej żyjemy. Zabawa online polegała na tym, aby przygotować zdrowe, pożywne potrawy dla swoich bliskich. Napłynęło sporo zdjęć, na których widać zapał i zaangażowanie uczniów, a potrawy wyglądają smakowicie, aż ślinka leci. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w zabawie i życzymy dalszych kulinarnych sukcesów.

A. Jasińska

Więcej…

KONKURS PRZEDMIOTOWY Z HISTORII

Miło nam poinformować, że uczeń klasy VIII, Sebastian Matyasik, uzyskał tytuł finalisty Konkursu Przedmiotowego z Historii, organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Strona 1 z 56

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ