Szkoła Podstawowa w Bieniowie

ŚWIĘTO NARODOWE 3 MAJA

30 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. W tym czasie mówiliśmy także o takich świętach jak: 1 maja- czyli 20 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz Święto Pracy, a także 2 maja- Święto Flagi RP. Podczas akademii uczniowie klasy VI przypomnieli nam te ważne wydarzenia historyczne, natomiast przedszkolaki i uczniowie klasy II, V i VI - recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne.

A. Mielczarek

Więcej…

DZIEŃ ZIEMI 2024

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszej szkole cały tydzień był tygodniem ekologicznym. Uczniowie wykonywali prace plastyczno- techniczne, w pomarańczowych strojach chrupali zdrowe marchewki. Przygotowywali zdrowe i pożywne drugie śniadanie w postaci sałatek owocowych i warzywnych. Projektowali koszulki ekologiczne oraz sadzili wiosenne kwiaty. Poprzez zabawę i dobry humor pokazaliśmy, że dbanie  o naszą planetę jest naszym wspólnym celem. Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękuję w zaangażowanie w projekt.

A. Jasińska

Więcej…

DRUŻYNOWE I INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE - POWIATY

12 kwietnia w Lipinkach Łużyckich odbyły się powiatowe zawody w biegach przełajowych. Naszą szkołę jako drużyna reprezentowali: Jakub Chabraszewski, Miłosz Miciniowski, Filip Januszewski, Gabriel Dobrucki, Wojciech Ślęczka oraz Krzysztof Soból. Indywidualnie w kategorii klas 4-6 wystartował Patryk Adach. Zajął bardzo dobre 5 miejsce. Drużyna chłopców z klas 7-8 zajęła 5 miejsce drużynowo, natomiast II miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął Jakub Chabraszewski, który wystąpi w zawodach wojewódzkich w Babimoście.

D. Michalewicz

Więcej…

SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

9 kwietnia w naszej szkole odbył się finałowy mecz szkolnego turnieju piłki siatkowej dla klas 4-8. Był to turniej zorganizowany przez uczennice klasy 6: Hannę Fraszewską, Dagmarę Kujawską oraz Lily Cierech. Mecze odbywały się na długich przerwach na przestrzeni kilku tygodni. Do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów trzyosobowych, które trafiły do dwóch grup. Do dalszej fazy awansowały po 2 drużyny z każdej grupy.

Mecze półfinałowe:

1. FC Dziki (Miłosz Miciniowski, Filip Januszewski, Patryk Adach)- Essunie (Izabela Chomont, Dorota Hucał, Karolina Kostek) 2:0

2. Coco Jumbo (Jakub Chabraszewski, Wojciech Ślęczka, Adam Kalinowski)- Husaria (Lily Cierech, Dagmara Kujawska, Hanna Fraszewska) 2:1

3. Mecz o 3 miejsce: Essunie- Husaria 0:2

4. FINAŁ Coco Jumbo- FC Dziki 2:1

Dziękuję wszystkim za udział, organizację i pomoc przy sędziowaniu.

D. Michalewicz

Więcej…

GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT 2024

25 marca w Mirostowicach Dolnych odbyły się gminne zawody piłki nożnej dziewcząt z klas 4-6. Do rywalizacji przystąpiły zespoły z Bieniowa, Mirostowic oraz Lubanic. Rywalizowano systemem grupowym, więc każdy miał do rozegrania 2 mecze. Dziewczęta z Bieniowa zremisowały z Mirostowicami oraz wygrały z Lubanicami, co pozwoliło nam zająć drugie miejsce. Wygrały dziewczęta z Mirostowic, ponieważ strzeliły o 1 bramkę więcej. Zawody rozegrano w dość trudnych warunkach atmosferycznych, więc brawo za wytrwałość.

Naszą szkołę reprezentowały: Dagmara Kujawska, Amelia Motyl, Hanna Fraszewska, Izabela Chomont, Natalia Niżnik, Natalia Gzyl i Lily Cierech.

Dariusz Michalewicz

Więcej…

POWITANIE WIOSNY 2024

21 marca, jak co roku, społeczność uczniowska w naszej szkole powitała wiosnę. W tym roku było tanecznie, śpiewająco i modowo. Grupy przedszkolne oraz uczniowie z klas I-V uraczyli nas układami tanecznymi, zaś uczniowie z klasy VI zaśpiewali wiosenną piosenkę, do której słowa ułożyli sami. Chłopcy z klasy VII dumnie przeszli po czerwonym dywanie, prezentując wiosenną modę. Najstarsi uczniowie z klasy VIII przygotowali ścianki udekorowane wiosennymi kwiatami, przy których robiliśmy zdjęcia. Po występach młodsi uczniowie udali się na spacer po okolicy w poszukiwaniu zwiastunów wiosny, a starsi do klas, gdzie przy poczęstunku rozwiązywali krzyżówki przyrodnicze, quizy i rebusy. Mamy nadzieję, że po takim powitaniu wiosna zagości u nas na długo.

A. Jasińska, K. Kopernicka

Więcej…

GMINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KLAS 7-8

4 stycznia w Bieniowie odbyły się gminne zawody w siatkówkę chłopców i dziewcząt z klas 7-8. W turnieju dziewcząt do rywalizacji przystąpiły zespoły z Bieniowa oraz Lubanic. Po zaciętym meczu Bieniów wygrał 2:1 po tie breaku. Tym samym wygrał zawody i będzie reprezentował naszą gminę na zawodach powiatowych. Naszą szkołę reprezentowały: Anastazja Karmonik, Maja Kołoda, Paula Reginia, Julia Ostrowska, Maria Silwanowicz, Karolina Kostek oraz Laura Dulik.

Do turnieju chłopców przystąpiło 5 zespołów ze szkół w Bieniowie, Grabiku, Olbrachtowie, Sieniawie Żarskiej i Mirostowicach Dolnych. Turniej rozegrano systemem grupowym każdy z każdym. Zawody wygrali zawodnicy z Mirostowic Dolnych. Bieniów zajął II miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Chabraszewski, Miłosz Miciniowski, Filip Januszewski, Gabriel Dobrucki, Tomasz Stodolski i Krzysztof Soból.

Dariusz Michalewicz

Więcej…

GMINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW KLAS 4-6

20 grudnia w Olbrachtowie odbył się gminny turniej siatkówki chłopców z klas 4-6. Do rywalizacji przystąpiły 4 zespoły: Olbrachtów, Bieniów, Grabik oraz Mirostowice Dolne. Turniej rozegrano systemem grupowym każdy z każdym. Zawody wygrali zawodnicy z Mirostowic Dolnych. Wszystkie mecze były rozstrzygane tie-breakiem. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Borowczak, Patryk Adach, Maciej Kalinowski, Wiktor Szajer-Moskwa, Kacper Chabraszewski, Mateusz Dziewiński, Dawid Stodolski oraz Efraim Lewkowicz.

Dariusz Michalewicz

Więcej…

GMINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT KLAS 4-6

19 grudnia w Olbrachtowie odbył się gminny turniej siatkówki dziewcząt z klas 4-6. Do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów: Olbrachtów, Bieniów, Grabik, Lubanice oraz Mirostowice Dolne. Turniej rozegrano systemem grupowym każdy z każdym. Zawody wygrały zawodniczki z Mirostowic Dolnych. Bieniów zajął III miejsce. Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Motyl, Sofi Lewkowicz, Lena Januszewska, Natalia Gzyl, Sylwia Mielczarek, Wiktoria Kmiecik, Dorota Hucał, Natalia Niżnik, Dominika Kuchenbecker i Eliza Kocyła. Gratulujemy!

D. Michalewicz

Więcej…

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA 2024

5 grudnia w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora. Do rywalizacji przystąpiły klasy 1-3 oraz oddział przedszkolny. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym, więc każdy miał do rozegrania 3 mecze. Wszystkie drużyny wykazały się walecznością i grą do końca. W tym roku Turniej wygrała klasa 3 broniąc tytuł z ubiegłego roku. Dziękujemy Miłoszowi i Filipowi z klasy 7 za profesjonalne prowadzenie Turnieju, a wszystkim uczestnikom za udział, dobrą zabawę i sportową postawę. Gratulujemy!

D. Michalewicz

Więcej…

Strona 1 z 67

PROGRAMY I PROJEKTY (Z)REALIZOWANE PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ