11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada obchodzimy najważniejsze święto narodowe związane z odzyskaniem przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów, niepodległości. Jest to dzień szczególny, ponieważ przypomina nam, że wolność i niepodległość raz zdobyte nie są czymś trwałym, tylko czymś, co trzeba pielęgnować. Z tej okazji 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli tragiczne dla Polaków wydarzenia oraz walkę o odzyskanie tożsamości narodowej.

W akademii uczestniczył Ks. Andrzej Woch oraz przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi „Razem” w Bieniowie- Pani Urszula Chomont, Panowie Stanisław Domaradzki, Stanisław Zaleszczak i Henryk Domaradzki, a także dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieniowie- Pani Teresa Kowalczewska. W imieniu Stowarzyszenia akcję „Światełko pamięci” podsumowała Pani U. Chomont, która podziękowała wszystkim za duże zaangażowanie (wśród szkół powiatu zebraliśmy najwięcej zniczy) i przekazała torbę słodkości dla wszystkich uczniów.