Szkoła Podstawowa w Bieniowie

PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT - POWIATY

23 stycznia w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży 2019/2020 w hali LO Prus Żary, odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Wiktoria Lubańska, Sara Baryła, Paulina Zakowicz, Alicja Poniedziałek, Martyna Senyk, Wiktoria Dawidowska, Kinga Farion, Aurelia Kmiecik, Kinga Motyl.

W zawodach wzięło udział 6 zespołów. W wyniku losowania wyłoniono 2 grupy. Bieniów rywalizował w grupie z SP Jasień oraz z SP nr 2 Żary. Dziewczęta uległy zawodniczkom z Żar, ale okazały się lepsze od rywalek z Jasienia, co pozwoliło im zająć 2 miejsce w grupie i dało awans do półfinału. W półfinale nasze zawodniczki trafiły na drużynę, która zajęła pierwsze miejsce w drugiej grupie, czyli na Katolicką Szkołę Podstawową w Żarach. W walce o grę w finale dziewczęta przegrały 2:0 z faworytkami turnieju i pozostał mecz o 3 miejsce z pokonanymi w drugim półfinale, czyli z SP nr 1 Lubsko.

W klasyfikacji końcowej dziewczęta zajęły 4 miejsce ulegając drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubsku. Niewiele zabrakło do zajęcia miejsca na podium. Mecz był wyrównany i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W finale KSP Żary pokonała SP nr 2 z Żar.