GMINNE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

W tym roku nasza szkoła była współgospodarzem Gminnego Zakończenia Roku Szkolnego 2017/2018. 22 czerwca w sali gimnastycznej zgromadzili się zaproszeni goście, w tym wytypowani uczniowie ze wszystkich szkół gminnych i ich rodzice oraz cała społeczność naszej szkoły. Wójt Gminy Żary nagrodził uczniów za osiągnięcie wysokich wyników w nauce. Wśród 30 nagrodzonych uczniów szkół gminnych znalazły się: Dorota Dziewińska, Oliwia Fraszewska, Sara Baryła, Adrianna Magiełda, Julia Baryła i Hanna Pietrzak.

Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy z sukcesami reprezentowali szkołę i Gminę Żary w różnorodnych konkursach. Wśród nich znaleźli się nasi uczniowie, którzy zajęli II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastyczno-Scenograficznym Żywe obrazy: Aurelia Kmiecik, Sara Baryła, Wiktoria Koman, Julia Baryła, Dorota Dziewińska, Oliwia Fraszewska, Maciej Motyl, Kamil Zielonka, Krystian Zielonka i Konrad Antosz. Gminne zakończenie roku było doskonałą okazją do nagrodzenia uczniów naszej szkoły, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem. Są to: Oliwia Fraszewska, Dorota Dziewińska, Kołoda Kacper, Sara Baryła, Kinga Motyl, Katarzyna Sokulska, Julia Baryła, Adrianna Magiełda i Hanna Pietrzak.

Dyplomy „Przyjaciel szkoły” odebrali Firma MK Systemy Kominowe z Żar, Nadleśnictwo Krzystkowice i Pan Damian Fraszewski. Listy gratulacyjne od Marszałek Województwa Lubuskiego, Elżbiety Anny Polak oraz Przewodniczącego Sejmiku Lubuskiego, Czesława Fiedorowicza za aktywny udział w VI Lubuskim Sejmiku Dziecięcym odebrali uczniowie klasy V: Patrycja Banasiak i Kacper Cybulski.

Dziękuję Paniom Katarzynie Hucał, Dorocie Łahucik i Małgorzacie Warcholińskiej, które przygotowały poczęstunek dla zaproszonych gości. Podziękowania kieruję również do osób, które upiekły ciasta. Są to: Zofia Dawidowska, Emilia Senyk, Katarzyna Kalinowska, Kamila Kołoda, Anna Kuczyńska, Monika Śniadecka, Danuta Stańczyk, Paulina Borowczak i Aleksandra Dziewińska. Dziękuję nauczycielom oraz pracownikom szkoły za pomoc w organizacji uroczystości i przygotowanie programu artystycznego.

Słowa podziękowania kieruję także do uczniów, którzy uczestniczyli w programie artystycznym Kartki z kalendarza oraz do prowadzących uroczystość- Pana Marcina Kurosa i Karoliny Banasiak.

Małgorzata Markowska
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bieniowie