PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

29 maja odbyła się w naszej szkole X edycja Gminnego Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, w której uczestniczyło 6 drużyn z terenu naszej gminy. Zakres konkursu, przeznaczonego dla uczniów klas IV-VI, obejmował m. in. ogólne zasady postępowania na miejscu wypadku, tamowanie krwotoków, rany i składał się z części teoretycznej i praktycznej. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą. W klasyfikacji końcowej drużyny zdobyły następującą liczbę punktów: SP Olbrachtów- 47, SP Bieniów i SP Sieniawa Żarska- po 42, SP Złotnik- 38, SP Lubanice- 37 i SP Grabik- 31.

Nad całością konkursu czuwała Pani Alicja Kohlman, opiekunka Szkolnego Koła PCK, a naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Natalia Klimkowska, Weronika Wilińska, Paweł Zdanowicz.

Komisja, w skład której weszli: Panie Jadwiga Szkopińska i Genowefa Artymowicz oraz Pan Gerard Jankiewicz, podjęła decyzję o tym, że w roku jubileuszu konkursu wszystkie drużyny zajmą I miejsce. A tu fotorelacja.